Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly

Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: titulní fotka Koncept elektromobilu Survolt vyměnil závodní dráhu za výstavní molo a Citroën jej v novém kabátě vystavil ve svém salonu C42 na Champs-Elysées v Paříži.

Citroën Survolt se tentokrát nepředstavuje v akci na okruhu Le Mans nebo po boku elektřinou poháněného superbiku Agni Z2, s nímž nedávno změřil síly ve Velké Británii. Setkání stylistů značky Citroën s malířkou Françoise Nielly vyústilo ve spolupráci, jejímž výsledkem je nové barevné provedení konceptu Survolt.

Fluorescenční kontrastní barvy, které jsou charakteristickým prvkem práce malířky se spojují s vypouklými liniemi a propracovanými boky karoserie Survoltu. Výsledkem je podle tiskových materiálů značky hra se světlem a nové vnímání tohoto závodního elektromobilu.

Karbonová karoserie konceptu je nyní díky divoké hře barev rozhodně naprosto nepřehlédnutelná. Pod novým uměleckým kabátem ovšem zůstává vše při starém k pohonu Survoltu slouží dva elektromotory s výkonem 300 koní (221 kW). Maximální rychlost elektromobilu je 260 km/h a z 0 na 100 km/h zvládne akceleraci pod pět sekund.

Fotogalerie

  • Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: fotka 1
  • Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: fotka 2
  • Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: fotka 3
  • Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: fotka 4
  • Citroën Survolt: Artcar od Françoise Nielly: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
dobrý... laufeček 13.10.2010  21:44
Vstoupit do diskuse ›