Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking

Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: titulní fotka Henrik Fisker, majitel automobilové značky, se pustil do světa motocyklů, když s renomovanou dánskou firmou Lauge Jensen postavil chopper se správně úderným názvem: Viking

Jméno Anders Kirk Johansen na stránce Autofun nebude znát asi nikdo. Lidi, kteří vědí, kam zařadit dánskou firmu Lauge Jensen, bychom spočítali na prstech jedné ruky, ale jakmile zmíníme automobilovou značku Fisker? To se už chytá téměř každý, a pokud ne, určitě budete znát Mercedes SL, BMW Z8 nebo Aston Martin DB9, na kterých se návrhář Henrik Fisker podílel.

Možná se ptáte, co mají tyhle jména společného. Ještě před několika měsíci téměř nic, ale Henrik Fisker, majitel automobilové značky, se spojil Andersem K. Johansenem, zda by spolu mohli vytvořit nový motocykl Viking. A jak se dílo zdařilo? Posuďte sami, ale za nás velká spokojenost.

Chopper Viking je poháněn velkým americkým agregátem V-Twin, kde osy válců svírají úhel 45 stupňů. Motor s přímým vstřikováním paliva disponuje výkonem rovných 100 koní a Vikinga s provozní hmotností 299 kg dokáže rozpohybovat až na 210 km/h.

Pohonná jednotka spolupracuje s 6stupňovou převodovkou. Navíc splňuje emisní normu Euro4 a papírová spotřeba je těžko uvěřitelných 3,35 l na 100 km. Kdo jel na motocyklu už asi tuší, že hodnota spotřeby je asi to poslední, co ho při pořizování mašiny bude zajímat, ať už je nízká nebo vysoká.

Nicméně víme, že cena určitě bude nového majitele zajímat, protože Viking bude k mání za neuvěřitelných 42 800 eur (v přepočtu 1,15 milionu korun)! Cena je dána exkluzivitou spojení jmen Lauge Jensen a Henrik Fisker, plánovaným limitovaným počtem vyrobených kusů a špičkovými materiály a kvalitními komponenty, ze kterých je motocykl složen.

Fotogalerie

  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 1
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 2
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 3
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 4
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 5
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 6
  • Henrik Fisker navrhl a postavil motocykl Viking: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.