Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené "autohodinky"

Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené Naprosto bez přehánění - tyhle hodinky od Chopardu představují jedno z nejlépe provedených propojení světa měření času se světem rychlých kol, jaké kdy bylo vytvořeno.

Články o hodinkách patří už tradičně do obsahu AUTOFUNu, většinou jde ale o doplněk obsahu, jenž má za úkol vyplnit novinkově slabší víkendy. Ale tohle si přímo říká o výjimku – Chopard L.U.C Engine One Tourbillon je určitě záležitost, kterou by měli vidět nejen ti, co nejsou líní se v pondělí podívat, o čem se psalo předchozí dva dny. $5$

Jak už název hodinek napovídá, nejnovější kreace Chopardu, jenž je se světem aut díky kolekci Mille Miglia hodně úzce propojen, se inspirovala motorem. Číselník evokuje kryt motoru (to je to, co se dneska už řeší většinou ohavným černým plastovým deklem), ukazatel rezervy chodu (60 hodin) je vyřešen ve stylu palivoměru. Silentbloky motoru ostatně napodobuje i uchycení kalibru L.U.C 1TRM s manuálním nátahem, 29 kameny a 28 800 kmity za hodinu, jenž je viditelný přes safírové dýnko. Má pochopitelně certifikát COSC. Indexy jsou gravírovány na spodní části safírového sklíčka a hodinky mají vodotěsnost 50 m. Nádhera, co říkáte?

Jenže tourbillon, vystupující z motorového krytu (otočí se každých 60 s) napoví i naprostému laikovi, že tyhle hodinky nebudou žádná masovka ´a la Mille Miglia, což jen potvrzuje informace, že je pouzdro o rozměru 44×35 mm, stejně jako přezka ručně šitého řemínku z aligátoří kůže, vyrobeno z titanu. Chopard těchto hodinek vyrobí jen 150 kusů a cena každých z nich přesáhne 2 miliony korun.

Fotogalerie

  • Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené
  • Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené
  • Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené
  • Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené
  • Chopard L.U.C Engine One Tourbillon: vymazlené

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
TURBO-LLON GTI 18.09.2010  21:43
Ach! TeeJay 17.09.2010  13:40
Vstoupit do diskuse ›