Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars

Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: titulní fotka Německý dovozce a úpravce amerických vozů se tentokrát nezaměřil na zvyšování výkonu velkého SUV od General Motors, ale věnoval svou pozornost zvýšení hospodárnosti jeho provozu.

Chevrolet Tahoe Hybrid je již ve svém sériovém provedení zaměřen na snížení spotřeby paliva. Mezi jeho hliníkový šestilitrový osmiválec a automatickou převodovkou je totiž vložen elektromotor, který se velký měrou podílí na snížení spotřeby paliva o 30 % ve srovnání s konvenčním provedení modelu Tahoe při zachování veškeré dynamiky.

Velké SUV s osmiválcem o výkonu 332 koní ( kW) při 5100 min-1, točivým momentem 498 Nm při 4100 min-1 a čtyřstupňovou automatickou převodovkou má kombinovanou spotřebu paliva okolo 11 litrů benzinu na 100 km. Pro většinu Evropanů zvyklých na úsporné turbodiesely je to ovšem stále nehorázně vysoká spotřeba.

U GeigerCars chtějí zvýšit šance velkého Chevroletu u evropských zájemců o velké a pohodlné SUV a proto stvořili Tahoe Hybrid Tri-Mode, což není nic jiného než přestavba na LPG. Označení tohoto vozu se 109 litrovou nádrží na plyn naznačuje, že Chevrolet je schopen jízdy na plyn, benzin nebo elektřinu. Úpravce vyzdvihuje nízké ceny plynu a zvýšení dojezdu velkého SUV.

GeigerCars nabízí v Německu standardní Chevrolet Tahoe Hybrid za 56.000 Euro (zhruba 1.440.000,– Kč) a za úpravu na LPG si účtuje další 4.000 Euro (okolo 103.000,–Kč).

Fotogalerie

  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 1
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 2
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 3
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 4
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 5
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 6
  • Chevrolet Tahoe Hybrid Tri-Mode: LPG od GeigerCars: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.