Chevrolet Spark WTCC: Safety Car s přeplňovaným motorem

Chevrolet Spark WTCC: Safety Car s přeplňovaným motorem: titulní fotka Chevrolet v letošním roce uvádí na trh novou generaci malého modelu Spark. Ten je v nabídce s malými čtyřválci o objemu 1,0 l a 1,2 l, ale pro roli zaváděcího vozu v seriálu WTCC byl vyroben speciální Spark s motorem 1,4 Turbo.

Chevrolet Spark ve své předchozí generaci sázel v boji o zákazníka především na svou nízkou cenu. U nového provedení má zapůsobit i design a automobilka jej prezentuje jako stylové mini.

Reklamní kampaň na nový Spark má podpořit i vůz, který pod svou krátkou kapotou ukrývá přeplňovanou čtrnáctistovku, ze severoamerické verze sedanu Cruze. Motor 1,4 Turbo poskytuje výkon 140 koní (103 kW) při 6500 min-1 a maximální točivý moment 200 Nm od 1800 min-1.

Chevrolet Spark WTCC určitě nabídne zajímavé jízdní výkony, ale zájemci o rychlou nákupní tašku mají smůlu, protože tento vůz zůstane v jediném exempláři. Ten se veřejnosti poprvé představí 19. a 20. června v belgickém Zolderu při dalším podniku seriálu FIA WTCC.

Ostrý Spark v červeném laku nebude pouze nečině přihlížet závodům na okruhu a díky své pohonné jednotce se zapojí i do akce v roli zaváděcího vozu. Malý přeplňovaný Chevrolet se má v této funkci představit i na několika dalších akcích FIA WTCC.

Fotogalerie

  • Chevrolet Spark WTCC: Safety Car s přeplňovaným motorem: fotka 1
  • Chevrolet Spark WTCC: Safety Car s přeplňovaným motorem: fotka 2
  • Chevrolet Spark WTCC: Safety Car s přeplňovaným motorem: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Chci ho Amerika 14.06.2010  16:56
Fuj, z těch renderů je mi zle oIoo 14.06.2010  15:12
Vstoupit do diskuse ›