Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?

Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: titulní fotka Chevrolet Spark je vůz netušených možností. Některé na své objevení stále čekají, jiné ovšem jsou naprosto reálné. Mimochodem - je to asi jinak, než právě teď hádáte.

Náhoda nám svedla v jednom dni dohromady hned dvě novinky, týkající se miniauta Chevrolet Spark. Pojďme se na ně tedy podívat, obojí stojí za to. $5$

Začnu tou AUTOFUNovatější – Spark RS Concept. Jo, přesně tak, Chevrolet nás nepřestává provokovat sportovní verzí svého miniauta, hrubým odhadem už tak podesáté a stále ne a ne se dostat do sériové výroby. A to by mohla být škoda, vždycky si vybavím Pandu 100HP nebo Renault Twingo RS…

Tohle auto, vycházející z připravované čtvrté generace Sparku, bude vystaveno na tuningovém autosalonu SEMA a chlubí se upraveným nárazníkem, nástavci prahů, velkými 17" koly v BBS stylu, sníženým sportovním podvozkem, střešním křídlem, modifikovaným zadním nárazníkem a dvojitou koncovkou výfuku. Nové díly karoserie jsou z karbonu, takže váhy moc nepřidají, což se hodí, protože o možných úpravách motoru 1.4/100 HP nepadlo ani slovo.

Druhé autíčko vychází z aktuální, končící generace, a jde o docela slušný kšeft pro automobilku. Americký řetězec pizzerií Domino Pizza si totiž do provozoven v 25 státech Unie pořídí 100 Sparků ve speciální úpravě DXP – Elivery Expert. Ty mají kromě speciálního barevného ztvárnění ještě unikátní „tuning“ – dvířka z boku pro snazší přístup k papírovým krabicím s kaloricky vyváženou ňamkou, bez nutnosti obcházet auto.

Fotogalerie

  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 1
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 2
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 3
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 4
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 5
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 6
  • Chevrolet Spark: Je libo sporťák? Nebo třeba pizzaauto?: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.