Chevrolet představil nový aero kit pro IndyCar (+video)

Chevrolet představil nový aero kit pro IndyCar (+video): titulní fotka Chevrolet si pro letošní sezónu IndyCar připravil novou sadu aerodynamických komponentů pro monoposty Dallara DW-12.

V severoamerické IndyCar od sezóny 2012 startují všechny týmy s vozy Dallara DW-12, které spojuje identické šasi, ale mohou se lišit díky motorům, jejichž dodavateli jsou v současnosti značky Honda a Chevrolet.

Vedle motorů je možné si pro monopost na každou sezónu připravit nové sady aerodynamických komponentů vhodných pro krátké nebo dlouhé tratě. Jejich vývojem se může zabývat prakticky kdokoliv, ale prozatím se mu věnují pouze dodavatelé motorů.

Chevrolet je letos první, kdo představuje nový aerokit pro letošní sezónu. Ten zahrnuje nové provedení předního, bočních i zadních spoilerů.

Při vývoji tohoto aerokitu postupoval Chevrolet v několika krocích od virtuálních studii přes modely v polovičním měřítku vyrobené za využití 3D tiskárny až po makety a funkční komponenty v životní velikost, jejichž testování probíhalo v aerodynamickém tunelu i na závodních okruzích.

Na start se monoposty IndyCar s novým aerokitem od Chevroletu poprvé postaví 29. března letošního roku při Firestone Grand Prix v St. Petersburg na Floridě.

Fotogalerie

  • Chevrolet představil nový aero kit pro IndyCar (+video): fotka 1
  • Chevrolet představil nový aero kit pro IndyCar (+video): fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.