Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii

Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: titulní fotka Koncern General Motors si pro brazilský trh připravil limitovanou sérii australského Holdenu Commodore Series II, jejíž prodej podpoří jméno slavného závodníka.

Nový Chevrolet Omega Fittipaldi vychází z Holdenu Commodore Series II modernizovaného pro modelový rok 2011 a je poháněn vidlicovým šestiválcem o objemu 3,6 litru s přímým vstřikováním paliva schopným spalovat benzin i různé směsi ethanolu v rozsahu od E10 do E85. Bližší informace o technice brazilského modelu prozatím nejsou k dispozici.

Jméno Chevrolet Omega má v Brazílii tradici již od roku 1992. Tehdy se pod tímto označením představil Opel Omega první generace upravený pro jihoamerické trhy. V roce 1998 jej nahradil model vycházející z Holdenu Commodore třinácté generace s označením VT, který byl na trhu až do roku 2008.

Automobilka chce atraktivitu nového provedení, jehož premiéra na veřejnosti se má odehrát říjnu na Sao Paulo Auto Show, zvýšit i prostřednictvím slavného závodníka Emersona Fittipaldiho, který tomuto velkému sedanu propůjčil své jméno.

Emerson Fittipaldi, který je na domácí půdě považován za národního hrdinu v letošním roce oslavuje 40 let od svého prvního vítězství ve Formuli 1, jehož dosáhl 4. října na okruhu ve Watkins Glen v USA. V roce 1972 s vozem Lotus Type 72 získal svůj první mistrovský titul a zároveň se ve svých 26 letech stal nejmladším mistrem světa. Druhý mistrovský titul ve Formuli 1 vybojoval na McLarenu M23 v roce 1974. V osmdesátých letech nastoupil do seriálu IndyCars a v letech 1989 a 1993 vyhrál 500 mil Indianapolis.

Chevrolet má v plánu spustit prodej modelu Omega Fittipaldi v listopadu letošního roku a na brazilský trh zamíří série 600 vozů, jejichž specifikace mají být uvedeny při premiéře na Sao Paulo Auto Show.

Fotogalerie

  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 1
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 2
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 3
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 4
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 5
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 6
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 7
  • Chevrolet Omega Fittipaldi: Holden pro Brazílii: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.