Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu

Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: titulní fotka Tradiční přehlídka úpravců a jejich výtvorů již několik let přitahuje i automobilky. Chevrolet zde mimo jiné představí několik úprav svých kompaktních modelů i velký sedan Impala.

Letošní SEMA Show 2012 otevře veřejnosti své brány v Las Vegas 30. října a zase je uzavře 2. listopadu. Vedle řady firem nabízejících jednotlivé komponenty a společností představujících zde své kompletní stavby zakázkových automobilů se prezentují i automobilky, které odhalují možnosti individualizace svých sériových modelů.

Chevrolet zde letos mimo jiné představí i smečku svých malých a kompaktních modelů, kterým bude dělat společnost Malibu Turbo Performance Concept a vlajková loď značky Impala Concept na základě sériového vozu pro modelový rok 2014. Druhý jmenovaný vůz se bude pyšnit specifickým červeným lakem karoserie v kombinaci s černým koženým čalouněním interiéru, řadou chromovaných detailů a 20palcovými koly.

Ostře a zároveň luxusně má působit Cruze Upscale s metalickým lakem karoserie Brandy a interiérem čalouněným hnědou kůží. Další změny oproti sériovému modelu představuje prošívání sedadel i volantu žlutou nití, zatmavená okna a tónované hlavní světlomety. Podvozek tohoto sedanu je stavitelný a kontakt s asfaltem zajistí 19palcová kola obutá do pneumatik Bridgestone Potenza S-04 o rozměrech 225/40 ZR19, za nimiž se ukrývá výkonnější brzdový systém se čtyřpístkovými třmeny vpředu a dvoupístkovými třmeny vzadu.

Chevrolet Sonic Z-Spec 1 Concept vychází z malého čtyřdveřového sedanu, nabízeného v Evropě pod jménem Aveo a jeho exteriér se pyšní jedovatě zeleným lakem karoserie, který doplňuje bodykit. Sportovní podvozek snižuje světlou výšku a další úpravy techniky představuje výfukový systém Borla spolu s brzdovým systémem Chevrolet Performance s 16palcovými kotouči a čtyřpístkovými třmeny. V interiéru jsou použity prvky z nerezové oceli včetně pedálů a sedan je vybaven barevným dotykovým displejem MyLink spolu s výkonným audiosystémem s 200-wattovým zesilovačem a subwooferem.

Druhý malý sedan od Chevroletu pro SEMA Show 2012 je Sonic Z-Spec 2.5 Concept s bílým lakem karoserie, agresivnějším bodykitem a 18palcovými koly. I v jeho případě je použit sportovní podvozek snižující světlou výšku, výkonnější brzdový systém, výfuk Borla a navíc i nový systém sání Chevrolet Performance. V interiéru je použita kombinace černé a oranžové kůže a stejně výkonný multimediální systém jako u zeleného sedanu.

Nejmenší současný Chevrolet na severoamerickém trhu bude v Las Vegas zastupovat rovnou čtveřice upravených vozů. První z nich Spark Z-Spec v červeném laku karoserie se díky úpravám exteriéru tváří jako malý sportovec se sníženou světlou výškou a 15palcovými litými koly. Interiér tohoto vozu nabízí kombinaci černé s červenou a ani zde nechybí barevný dotykový displej Chevrolet MyLink.

Nejagresivnější ze smečky malých a kompaktních Chevroletů je Spark Sinister, jehož černá karoserie s červenými prvky připomíná díky množství spoilerů naštvaného dikobraza. Nový je přední nárazník, nástavce prahů, zadní nárazník s difuzorem i nepřehlédnutelný spoiler nad zadním oknem. Pozornost přitáhne i dvojice koncovek ve středu zadního nárazníku a 18palcová kola obutá do pneumatik o rozměrech 205/40 ZR18 vpředu a 225/40 ZR18 vzadu.

Divokými barvami hýří karoserie The Colour Run Sparku připraveného nastoupit do role doprovodného vozu během stejnojmenných běžeckých podniků pořádaných v roce 2013. Poslední ze skupiny je Pink Out Spark Cancer Awareness Concept v růžové barvě, který Chevrolet připravil na podporu boje proti rakovině prsu pro American Cancer Society.

Fotogalerie

 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 1
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 2
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 3
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 4
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 5
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 6
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 7
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 8
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 9
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 10
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 11
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 12
 • Chevrolet na SEMA Show 2012 od Sparku po Impalu: fotka 13


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.