Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?

Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?: titulní fotka Chevrolet na autosalonu v Soulu přestavil zajímavý koncept roadsteru. Vrátí se do světové nabídky koncernu GM malé zábavné sportovní auto?

Chevrolet letos slaví sto let existence a studie Mi-Ray, což v korejštině znamená „budoucnost“, má být dárkem jihokorejské sekce k tomuto výročí. Už i tam došlo po letech zvažování k přejmenování Daewoo na Chevrolet a auto navrhlo GM Advanced Design Studio v Soulu.

Malý sporťák nese prý stylistické rysy vozu 1963 Monza SS z triašedesátého a vozu Corvair Super Spyder z roku 1962, inspiroval se ale též u tryskových letounů. Jeho sice trošku překombinovaná, ale i přesto určitě líbivá karoserie, vyrobená z karbonu a uhlíkovými vlákny vyztuženého plastu má křídlové dveře, kola s paprsky ve tvaru lopatek turbíny se pyšní rozměrem 20 palců.

Interiér je vyveden v exkluzivních materiálech – kůži a hliníku, které doplňují dekory v designu tekutého kovu a bílé tkaniny a také jeho design a pojetí volantu je inspirováno stíhačkami.

Studie má hybridní pohon, tvořený přeplňovaným benzinovým motorem o objemu 1,5 l a dvěma elektromotory. Spalovací motor roztáčí zadní kola a dva dvacetikoňové elektromotory se starají o pohon kol předních. Čtyřmetrový roadster má pochopitelně systém rekuperace kinetické energie a systém Stop-Start.

Vzhledem k jeho velmi slibnému jménu existuje možnost, že vedení koncernu přemýšlí, že nejen corvettami a camary živ je automobilový entuziasta a malý roadster by do nabídky řady značek určitě dobře zapadl. Na lotusácký Opel Speedster vzpomínám dodnes a přestože Opel GT nebyl žádný zázrak, i to bylo lepší, než vůbec nic…

Fotogalerie

  • Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?: fotka 1
  • Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?: fotka 2
  • Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?: fotka 3
  • Chevrolet Mi-Ray Concept: Opel Speedster v novém?: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
MiRay TeeJay 01.04.2011  12:15
Vstoupit do diskuse ›