Chevrolet: Cruze má svůj nový seriál závodů

Chevrolet: Cruze má svůj nový seriál závodů: titulní fotka Fanoušci Chevroletu v Anglii se mohou těšit na nový (převážně doprovodný) seriál závodů Chevrolet Cruze Cup.

Chevrolet Cruze není na závodních okruzích žádným zelenáčem, všichni si ho jistě dobře pamatujeme ze seriálu WTCC. Jak asi tušíte to auto, co vidíte prohánět se v telce v Monze má s tím ze showroomu společné dost málo věcí…skoro vůbec nic, abych byl přesný.

Chevrolet ale spouští cupový seriál závodů, kde si to Chevrolety budou rozdávat tak, jak je dělníci u pásu stvořili. Tedy…téměř. Protože to jsou závody je dobré mít v autě bezpečnostní rám, hasicí přístroj nebo závodní skořepiny se šestibodovými pásy. Hodně důležitou změnou je také sportovní odpružení od KW Racingu a kola z lehkých slitin Rimstock obutá do slicků Dunlop. Jinak jde v podstatě o běžný Chevy Cruze – pod kapotou najdeme čtyřválec o objemu 1,8 litru a výkonu 141 koní, který své skromné stádečko 176 Nm směřuje na přední kola skrze pětistupňový manuál. V sérii dokáže tohle auto udělat stovku za rovných 10 sekund a maximálka je přesně 200 km/h.

Fotogalerie

  • Chevrolet: Cruze má svůj nový seriál závodů: fotka 1


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.