Chevrolet Corvette GT1 Championship Edition: styl závodníka

Chevrolet Corvette GT1 Championship Edition: styl závodníka: titulní fotka Počet zájemců o Corvette lehce zdecimovala krize a Chevrolet po loňské modernizaci neplánuje žádné větší změny, takže se snaží nalákat zákazníky na speciální série, které sype jednu za druhou.

Nejnovějším limitovaným provedením Corvetty je série s názvem GT1 Championship Edition, která má připomenout úspěchy závodní Corvette C6.R. Automobilka je připomíná i v tiskové zprávě, která uvádí, že C6.R získala osmkrát mistrovský titul mezi značkami v American Le Mans Series GT1, pětkrát zvítězila ve třídě GT1 v závodě 24 hodin Le Mans a má přes 70 vítězství v seriálu ALMS. Automobilka také uvádí, že tato slavná kapitola v historii modelu Corvette se uzavře letos při závodě 24 hodin Le Mans.

Vraťme se ale k novému vydání sériové Corvetty, které přichází v barvách odpovídajících současnému provedení závodní C6.R. Standardem je zadní spoiler z modelu ZR1 pro všechny verze a stejně tak chromovaná kola. Pro základní kupé a roadster bude k dispozici sportovní výfuk a paket Z51.V interiéru je kožené čalounění se žlutým prošíváním a logo GT1 na sedadlech, palubní desce i loketní opěrce.

Provedení GT1 Championship Edition bude k dispozici pro standardní kupé i roadster a verzi Z06. Zákazníci si budou moci zvolit mezi barevným provedením odpovídajícím závodnímu vozu C6.R se startovním číslem 3, které má jako hlavní barvu karoserie žlutou nebo se rozhodnout pro černé provedení podobné startovnímu číslu 4.

Od každé barevné kombinace a verze Corvetty vznikne pouze 100 kusů, což znamená, že celkový počet vozů série GT1 Championship Edition bude 600 kusů.

Fotogalerie

  • Chevrolet Corvette GT1 Championship Edition: styl závodníka: fotka 1
  • Chevrolet Corvette GT1 Championship Edition: styl závodníka: fotka 2
  • Chevrolet Corvette GT1 Championship Edition: styl závodníka: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.