Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu

Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: titulní fotka Po neoficiálních únicích fotografií ostrého provedení nového Camara s tradičním označením SS a po zveřejnění prvního snímku máme k dispozici další obrázky nejsilnějšího camara.

Chevrolet Camaro je posledním ze znovu oživených amerických vozů kategorie pony cars, které při použití silných motorů plynule přecházejí do kategorie muscle cars, kam patří i verze SS. Od příštího roku se Camaro pustí do boje s reinkarnovaným Dodge Challenger a Fordem Mustang, který sice nikdy neodešel, ale od roku 2004 má konečně vzhled i výkony odpovídající nejoblíbenější první generaci.

Při vstupu na trh bude Camaro nabízen s jednou ze tří pohonných jednotek. Základem bude provedení s vidlicovým šestiválcem o objemu 3,6 l s výkonem 224 kW (304 k) a točivým momentem 370 Nm. Druhým motorem je osmiválec do V o objemu 6,2 s výkonem 299 kW (406 k) a točivým momentem 535 Nm.

Na vrchol nabídky se postaví Camaro SS, pod jehož kapotou bude uložen zážehový atmosférický osmiválec do V o objemu 6,2 l s výkonem 314 kW (427 k) a točivým momentem 553 Nm. Tato pohonná jednotka bude k dispozici jedině s manuální převodovkou Tremec TR6060.

Podvozek Camara využívá platformu GM Zeta a nezávislé zavěšení obou náprav. Standardem budou kotoučové brzdy na všech kolech a stabilizační systém. Camaro SS navíc dostane lunch control, výkonnější čtyřpístkové brzdy Brembo a sportovní podvozek.

Fotogalerie

  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 1
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 2
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 3
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 4
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 5
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 6
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 7
  • Camaro SS: info a nové fotogalerie ostré verze retrochevroletu: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
SS jurajos 12.09.2008  18:18
krása koular 12.09.2008  15:44
Vstoupit do diskuse ›