Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas

Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: titulní fotka General Motors letos na SEMA Show přivezlo pětici upravených konceptů, které mají propagovat sériový Chevrolet Camaro. Fanoušky tohoto kupé může těšit skutečnost, že některé z předvedených úprav si najdou cestu i do sériové produkce.

Současná pátá generace Chevroletu Camaro vychází z konceptu z roku 2006, jehož design je silně inspirován první generací, jejíž výroba probíhala v letech 1967 až 1969.

Nové Camaro je v prodeji od dubna letošního roku a jedná se tedy stále o žhavou novinku, která je prodejně úspěšná. Pro další zvyšování prodejních čísel je potřeba stále poutat pozornost a držet zákazníky ve střehu, což je hlavní důvod vzniku pěti koncepčních vozů pro letošní SEMA Show.

The Jay Leno Camaro bylo vyrobeno pro populárního moderátora a sběratele automobilů, jehož jméno je přímo v názvu vozu. Pod kapotou je uložen vidlicový šestiválec o objemu 3,6 litru. Ten je v sériových modelech atmosférický a disponuje výkonem 304 koní (224 kW), ale v tomto Camaru je přeplňován dvojicí turbodmychadel Turbonetics T-3 a disponuje výkonem 425 koní (313 kW).

Camaro pro Jaye Leno má vedle přeplňování upraven i chladící a výfukový systém. S motorem spolupracuje manuální převodovka. Výkonné kupé krotí brzdový systém značky Brembo s 6pístkovými třmeny. Poměrně výrazné jsou i změny ve vzhledu. Příď dostala nový přední nárazník a nová je i kapota s dvojicí výdechů. Vzadu je pod nárazníkem difuzor a na víku zavazadlového prostoru je umístěn nový spoiler.

Druhým představeným konceptem se stalo Camaro Synergy. Tento vůz předvádí nový zelený lak karoserie, který ponese omezená série vozů vyrobených v první polovině příštího roku. Vedle laku se předvádí i sada aerodynamických doplňků, které jsou v nabídce i pro sériový model. Camaro tak může dostat spoiler pod přední nárazník, nástavce prahů, difuzor a rozměrný zadní spoiler.

Za 21palcovými koly zeleného kupé se ukrývají brzdy Brembo a sportovní tlumiče snižující světlou výšku vozu. Designéři si pohráli i s interiérem, který dostal černé čalounění s názvem Jet Black.

Camaro Chroma v bílém laku je třetí z pětice konceptů a má představovat některé ze současných i budoucích doplňků z nabídky Chevroletu. Současnost představuje sada karosářských dílů, obsahující spoiler pod předním nárazníkem, nástavce a nový díl pod zadní nárazník. Budoucnost je zastoupena novou maskou chladiče, zadním spoilerem a 21palcovými koly.

V interiéru má toto kupé sedadla čalouněná černou a šedou kůží s prošíváním červenou nití. Šestistupňová manuální převodovka dostala řadicí páku Hurst a spolupracuje se standardním osmiválcem LS3, jenž z objemu 6,2 litru produkuje výkon 426 koní (313 kW).

Čtvrtým konceptem je Camaro Dusk v modrém laku nazvaném Berlin Blue. I tento vůz má sadu aerodynamických doplňků v podobě spoileru pod předním nárazníkem a difuzoru pod zádí. Jeho agresivní vzhled mají podporovat 21palcová kola od společnosti BBS. Interiér má vedle koženého čalounění zaujmout především audio systémem Boston Acoustic.

Camaro Graphics je posledním z pěti kupé připravených automobilkou pro letošní SEMA show a jeho vzhled byl výsledkem spolupráce designérů s fanoušky na Facebooku. Ti si hlasováním z řady návrhů zvolili čtyři nejlepší úpravy laku Camara.

Na výstavišti v Las Vegas pak bylo stříbrné Camaro Graphics vždy na jeden den upraveno do podoby jednoho ze čtyř vybraných návrhů. Tím tento projekt ovšem nekončí a vítězný návrh má šanci dostat se do sériové produkce a jeden z prvků doplňkové výbavy.

Fotogalerie

 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 1
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 2
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 3
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 4
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 5
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 6
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 7
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 8
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 9
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 10
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 11
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 12
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 13
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 14
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 15
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 16
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 17
 • Chevrolet Camaro: pět konceptů z Las Vegas: fotka 18

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.