Chevrolet Camaro GT4.R: Závodní Gen Six pro okruhy s obřím křídlem

Chevrolet Camaro GT4.R: Závodní Gen Six pro okruhy s obřím křídlem: titulní fotka Nelze si představit, že mi ani moderní šestá generace Camara nezávodila. V letošní sezóně má premiéru verze GT4.R pro relativně levnou třídu sporťáků...

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že jde o auto kategorie GT4, o přímém nasazení v Evropě se zatím nemluví. Počítá se s ním určitě do budoucna, pokud budou mít klienti zájem, stejně jako jinde po světě.. Závoďák se zprvu bude prohánět v šampionátech Pirelli World Challenge a Continental Tire SportsCar Challenge. První sérii se vzletným názvem organizuje USAC a druhou, která ideově navazuje na kdysi populární TramsAm, pak IMSA.

To tedy znamená, že se týkají pouze USA a Kanady. V obou dvou mohou startovat jak gétéčka, tak i klasické cesťáky různých velikostí, vždy se základem v sériové produkci. Rozhodně nejde o žádné ultradrahé speciály, případně siluety s trubkovým rámem. Mezi GT za oceánem aktuálně potkáme třeba mustangy, mercedesy, BMW, porsche a mclareny. Těmto základům samozřejmě odpovídá i popisovaný chevy.

Pohání jej nepřeplňovaný vidlicový osmiválec LT1 6,2 l z produkčního Camara SS. Základní výkon 339 kW (461 k) se jistě zvýšil, nicméně hlavní technické odlišnostmi od série představují sekvenční šestikvalt a zadní samosvorný diferenciál, obojí značky Xtrac. Poháněna je pochopitelně pouze tato náprava, americká legenda ve čtyřkolce neexistuje. Kontrolu trakce lze nastavit, stejně jako pružiny od Óhlinsu. Brzdy dodalo Brembo.

Čumák si vzal inspiraci z verze ZL1 LE, dostal drsný přední splitter a na boky předního nárazníku ještě aerodynamické ploutvičky. Boky jsou rozšířené včetně nástavců prahů a vzadu trůní obří křídlo, které zde rozhodně není jen tak pro legraci. Auto prošlo odtučňovací kůrou, veškeré zbytečnosti šly ven, dovnitř se nastěhovala nutná ochranná klec a všechna okna kromě čelního byla vyrobena z plastu. Mělo by tedy logicky odpovídat i řádům FIA pro danou kategorii.

Na firemních fotkách ve stříbrné barvě s černou kapotou a dalšími díly vypadá dobře, zbarvení se ale bude lišit podle jednotlivých týmů. Jako první nasadí dva vozy do Pirelli World Challenge Blackdog Speed Shop, seriál startuje už tento víkend 10.-12. března 2017, kdy se jede Grand Prix na městském okruhu ve floridském St. Petersburgu.

Fotogalerie

  • Chevrolet Camaro GT4.R: Závodní Gen Six pro okruhy s obřím křídlem: fotka 1
  • Chevrolet Camaro GT4.R: Závodní Gen Six pro okruhy s obřím křídlem: fotka 2
  • Chevrolet Camaro GT4.R: Závodní Gen Six pro okruhy s obřím křídlem: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.