Chevrolet Camaro pro závodní sérii Formula Drift

Chevrolet Camaro pro závodní sérii Formula Drift: titulní fotka Chevy Camaro se příští rok objeví v americkém šampionátu Formula Drift, v níž jde hádejte o co...

Závody v driftování jsou asi nejnovějším odvětvím motorsportu. Nevím, jakou tradici má tato kratochvíle v motoristickém ráji – Japonsku, ale v Americe má za sebou oficiální mistrovství v jízdě dveřmi napřed už pět sezon.

Do té příští, šesté, vstoupí jeden zajímavý nováček – Chevrolet Camaro, jenž se tak přidá k loňským benjamínkům značek Hyundai a Scion. Závodní camaro připravili ze sériového SS týmy BR Racing a Conrad Grunewald Racing a vůz se celým jménem jmenuje Conrad Grunewald Hankook Formula Drift 2010 Chevrolet Camaro. To napovídá, že hlavním partnerem týmu bude pneumatikářské firma Hankook, která autu bude zajišťovat dodávky plášťů Ventus R-S3, které budou navléknuty na třídílných kolech Forgeline. Nastavitelný podvozek Multi-Pro-R2 dodala firma Eibach. Vůz pohání kompresorem přeplňovaný V8 o objemu 6,2 l z dílen GM Performance, jenž disponuje výkonem přes 600 koní (+440 kW). Jak vidíte, auto je v plné polní zatím jen na skicách, ale buďte si jistí, že ho do dubna 2010 stihnou připravit.

Fotogalerie

  • Chevrolet Camaro pro závodní sérii Formula Drift: fotka 1
  • Chevrolet Camaro pro závodní sérii Formula Drift: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
toto dobrej napad OzzyOsbourne 24.10.2009  13:28
to bude HEMI 23.09.2009  18:30
Vstoupit do diskuse ›