Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model

Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: titulní fotka Pro modelový rok 2012 si Chevrolet připravil lehké omlazení Camara a také výroční model, který připomíná představení první generace.

Chevrolet Camaro v modelovém roce 2012 dostane pod kapotu vidlicový šestiválec o objemu 3,6 litru s přímým vstřikováním paliva a interním označením LFX, který nabídne maximální výkon 327 koní (241 kW) při 6800 min-1, což je o 11 koní (8 kW) než u letošního modelu.

Kromě vyššího výkonu se může nový motor pochlubit hmotností sníženou o 9,3 kg a spotřebou 7,84 litru benzinu na 100 km v dálničním provozu, zatímco letošní Camaro si řekne o 8,4 litru paliva na 100 km.

Pro zájemce o osmiválcové Camaro SS bude v modelové roce 2012 k dispozici nově naladěný podvozek. Pod označením FE4 se ukrývají tužší tlumiče, nové stabilizátory s větším průměrem (23 mm vpředu a 24 mm vzadu) a 20palcová litá kola obutá do pneumatik o rozměrech 245/45 R20 vpředu a 275/40 R20 vzadu.

Při vývoji nových komponentů a nastavení podvozku FE4 se vycházelo ze zkušeností s vývojem Camara ZL1. Osmiválcové kupé s tímto podvozkem má být obratnější při zatáčení, jeho chování při rychlých změnách směru má být více neutrální než dosud a méně nedotáčivé na limitu.

Úpravy exteriéru pro modelový rok 2012 se omezují na standardní použití zadních svítilen a antény z paketu RS a nový spoiler na zádi. V interiéru bude nová grafika přístrojů, volant a materiály použité k čalounění sedadel. Novinkou příplatkové výbavy bude Rear Vision Package s parkovací kamerou, jejíž obraz se promítá ve vnitřním zpětném zrcátku.

Vedle změn provedených u standardních modelů dorazí pro rok 2012 i výroční model, který oslaví 45. narozeniny Camara. Limitovaná edice bude vycházet z verzí 2LT a 2SS a bude k dispozici v obou karosářských provedeních.

Od ostatních verzí Camara se 45th Anniversary Edition odliší především barevným provedením karoserie s pruhy na kapotě motoru i víku zavazadlového prostoru, novým designem 20palcových kol a logy 45th na předních blatnících. Standardem budou HID hlavní světlomety a zadní spoiler.

V interiéru výročního modelu je černé kožené čalounění s prošíváním červenou, bílou a modrou nití, v bílé barvě je pás na palubní desce i části výplní dveří a ani zde nechybí logo výročního modelu.

Prodej Chevroletu Camaro v provedení pro modelový rok 2012 se má rozběhnout letos v létě.

Fotogalerie

  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 1
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 2
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 3
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 4
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 5
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 6
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 7
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 8
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 9
  • Chevrolet Camaro 45th Anniversary Edition: Modernizace a výroční model: fotka 10


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
lights.... laufeček 16.04.2011  11:40
Vstoupit do diskuse ›