Chcete Porsche 911 GT2 RS v podobě, v jaké dobylo Nürburgring? Na úpravy potřebujete 2,5 milionu

Chcete Porsche 911 GT2 RS v podobě, v jaké dobylo Nürburgring? Na úpravy potřebujete 2,5 milionu: titulní fotka Už konečně známe specifikaci auta, se kterým Porsche dobylo žebříček nejrychlejších časů v Zeleném pekle. A můžete ji mít i vy.

Před pár týdny se Porsche pochlubilo novým rekordem na Nürburgringu. Porazit Lamborghini Aventador SVJ ale nebylo snadné a „běžný“ typ 911 GT2 RS by na to nestačil. Porsche naštěstí vlastní 51% podíl ve společnosti Manthey Racing, která postavila speciální 911 GT2 RS MR. A ta už si na Lamborghini vyskakovat mohla.

A nakonec rekord vybojovala.

Auto od Manthey Racing dostalo nový bodykit obsahující přední splitter, zadní difuzor a velké křídlo. Také tlumiče jsou nové a zcela přenastavené pro co nejlepší funkčnost na okruhu. Verze MR má i silnější brzdy.

Dobrou zprávou pro majitele 911 GT2 RS je, že si svůj vůz mohou nechat od MR vyladit také. V Německu však tahle sranda vyjde na 77 244 eur, tedy v přepočtu zhruba 2 miliony korun.

Porsche 911 GT2 RS Clubsport míří s výkonem 700 koní na závodní okruhy

A pokud by zájemci zatoužili po kolech ze slitin hořčíku, musí připlatit ještě dalších 460 tisíc korun. Předpokládáme, že takových zájemců se najde jen pár, většina si objedná pro svou GT2 RS jen balíček Clubsport, který neumožňuje další příplatky.

I tak jde o senzační auto, ale na rekordní čas v zeleném pekle zkrátka potřebujete něco extra.

Fotogalerie

  • Chcete Porsche 911 GT2 RS v podobě, v jaké dobylo Nürburgring? Na úpravy potřebujete 2,5 milionu: fotka 1
  • Chcete Porsche 911 GT2 RS v podobě, v jaké dobylo Nürburgring? Na úpravy potřebujete 2,5 milionu: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.