Caterham Race Academy: Na start!

Caterham Race Academy: Na start!: titulní fotka Závodní série Caterham Race Academy svůj příchod na české závodní dráhy ohlašovala již loni v září a nyní hlásí nástup v plné polní, což znamená, že míří do první kompletní sezóny.

Caterham Race Academy představuje závodní sérii podporovanou přímo výrobcem vozů Caterham. Celý seriál závodů je navržen tak, aby byl cenově přijatelný pro majitele vozů Caterham Roadsport, kteří tak se svými stroji homologovanými pro běžný provoz mohou o víkendu vyrazit na závodní dráhu.

V Čechách bude mít Caterham Race Academy v letošním roce svou premiéru a podle tiskových materiálu bylo k 31. prosinci 2008 oficiálně přihlášeno 17 závodníků. Přičemž, z osmnácti Caterhamů Roadsport objednaných pro závodní seriál, bylo patnáct v provedení SV a ani jeden z vozů nebyl objednán v základní specifikaci. Aktuálně je na prodej poslední Caterham Roadsport 1,6 l a s ním i poslední místo v letošním seriálu. Další zájemci si budou muset počkat na sezonu 2010, registrace se znovu rozjedou letos v květnu.

Pro rok 2009 bude Caterham Race Academy obsahovat sedm podniků od paralelního slalomu přes závody malých skupin aut až po velký závod v Mostě tak, aby jezdci postupně získávali závodní zkušenosti. Příští rok projdou závodní Caterhamy Roadsport úpravami, které vylepší jízdní vlastnosti a dál zvýší jejich ovladatelnost. Jezdci i jejich vozy tak postoupí do vyššího ročníku a v následující sezóně na ně čeká další série vylepšení.

Vedle již sedmi ohlášených podniků se mohou účastnicí Caterham Race Academy těšit i na další akce, kterými se má stát letní sraz účastníků Caterham Race Academy v ČR, čtyřdenní výlet do Alp, volné tréninky a společné jízdy na okruhy v ČR i zahraničí.

O tom jak si budou závodnicí užívat za volanty svých Caterhamů si můžete přečíst v článku Za volantem: Caterham 7 Roadsport.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
osmnáctý auto Petr B. 24.01.2009  16:11
adwawd rosiman 22.01.2009  12:37
to je to pravé matheus 21.01.2009  00:35
Super! %Transporter 20.01.2009  14:48
Vstoupit do diskuse ›