Caterham má nového majitele – Team Lotus!

Caterham má nového majitele – Team Lotus!: titulní fotka Vstoupí malý britský výrobce lehkých sportovních aut do velkého světa formule 1?

Asi nejnapínavější na současné formuli je nikoli dění na trati, ale tahanice dvou týmů o právo používat označení Lotus. To do formule 1 vrátil vloni Team Lotus, jenž je paradoxně malajsijský, ale s tamní automobilkou Proton, která v Británii vlastní výrobce automobilů Lotus, nemá nic společného. Jenže automobilka Lotus (Group Lotus) vlastněná Protonem se rozhodla v F1 spolupracovat s Renaultem a má o podporu Chapmanovy rodiny.

A protože si lze jen těžko představit, že by se na trati proháněly čtyři lotusy , je teď celá kauza o používání jména ve formuli u soudu. Těžko předjímat výsledek, nicméně Team Lotus, vlastněný malajsijskými obchodníky už má v případě prohry sporu náhradní řešení, aniž by od jména Lotus nějak daleko utekl. V čele s Tony Fernandesem koupili od Grahama Nearna automobilku Caterham, která dosud vyrábí oficiálního nástupce modelu Lotus Seven.

Pro chod britského malovýrobce to žádnou změnu nepřináší, vše pojede stejně i s původním vedením, navíc Fernandes slibuje, že zajistí expanzi značky na nových trzích a máme se prý těšit na „vzrušující nové modely pro 21. století“. Skoro to vypadá, že je soudní spor o jméno Lotus jen záležitostí osobní cti, pokud by totiž mělo něco zvýšit povědomí o catu, tak rozhodně jeho účinkování v efjedničce.

I když vlastně jedna změna by tu byla. Nového vlastníka oslaví caterham novým speciálním modelem na bázi 263koňového Superlight R500, vyvedeným provokativně v zelenožluté lotusácké barevné kombinaci – seven je prostě zpátky. $2$ Ba co víc – Caterham zůstává papírově v britském vlastnictví, protože Team Lotus je registrován v UK, i když má vlastníky z Asie.

Fotogalerie

  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 1
  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 2
  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 3
  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 4
  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 5
  • Caterham má nového majitele – Team Lotus!: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Team Lotus Gastone 27.04.2011  22:57
Re: hehe :))) R32 27.04.2011  17:59
hehe :))) laufeček 27.04.2011  15:26
Vstoupit do diskuse ›