Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS

Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: titulní fotka Carlsson se může pochlubit tím, že je prvním úpravcem, jenž představil komplexní úpravu druhé generace Mercedesu CLS.

Nové CLS se na showroomech autorizovaných prodejců objeví až koncem ledna příštího roku, německý Carlsson už má ale teď jasnou představu, jak tenhle stylový sportovní sedan vylepší.

Celá úprava je sice zatím pouze v počítači, nejedná se ale o nějaké neurčité malůvky, ale reálně vyhlížející obrázky, které mají svůj základ v oficiálních mercedesích fotkách předoboku a zadoboku. Ty odhalují přepracovanou spodní část předního nárazníku s integrovaným lízátkem, ozdobný „výdech“ za předním blatníkem, nástavce prahů a difuzor v zadním nárazníku. Decentní úprav u vzhledu pak završí 10paprsková kola CR1.

O lepší jízdní vlastnosti se postará Carlssonem patentovaný sportovní podvozek C-Tronic, schopný snížit světlost auta až o 30 mm a upravovat výšku vozu v závislosti na jízdních podmínkách.

Zvýšení výkonu se bude týkat zatím pouze verzí CLS 350 CGI a CLS 350 CDI. Benzinový přímovstřikový šestiválec povyskočí na 333 k a 410 Nm, což zlepší akceleraci na stovku z 6,1 na 5,9 s. Turbodieselový V6 povýší na 320 koní a 780 Nm, což mu zajistí zrychlení na stovku též za 5,9 s, což ovšem v tomto případě znamená zlepšení o 0,3 s.

Pro interiér budou nachystané pedály z broušeného hliníku a sportovní volant, čalouněný alcantarou.

Fotogalerie

  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 1
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 2
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 3
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 4
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 5
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 6
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 7
  • Carlsson: premiérová úprava Mercedesu-Benz CLS: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
paráda Zdeno5 25.12.2010  17:29
Vstoupit do diskuse ›