Carlsson C-Klasse kombi – Létající kufr

Carlsson C-Klasse kombi – Létající kufr: titulní fotka Není tomu dávno, co se nám poprvé oficiálně představil kombík od Mercedesu třídy C a snaživý tuner Carlsson pro něj již nabízí celou řadu tuningových balíčků.

Celá finta je v nové řídicí jednotce, která nese jméno Carlsson C-Tronic Diesel POWER. Ta dokáže z běžných naftových motorů od Mercedesu vykouzlit až 20 procent výkonu navíc. A to už stojí za pozornost.

Balíček CD22, určený pro majitele Mercedesů C-Klasse 220 CDI, zvedne výkon ze sériových 170 koní na celkových 204 koníků, točivý moment taktéž poskočí nahoru a to ze 400 Nm na 480 Nm.

Jestli si říkáte, že by to chtělo ještě něco silnějšího, nabízí Carlsson pro model 320 CDI balíček CD32. S ním se totiž pod kapotou probudí stádo čítající 269 hřebců a ohromujících 612 Nm v rozmezí od 1600 do 2300 ot./min. Sériovka se může pochlubit „pouze“ 510 Nm, je tedy vidět, že Carlsson prostě umí.

Majitel vytuňeného stroje se nemusí bát, že by někde za vesnicí založil se svým autem požár, elektronika totiž bedlivě sleduje teplotu v celém motoru. Na řídící jednotku je navíc tříletá záruka. V materiálech, které Carlsson zveřejnil, navíc stojí, že se spotřeba auta dokonce sníží o 10 procent.

Jsou ale i tací, kterým nafta nevyhovuje. Carlsson myslí i na ně a nabízí kit CK35 pro šestiválcový agregát s továrním označením „350“. Po jeho aplikaci vzroste výkon i točivý moment na 295 k a 385 Nm. Z 0 na 100 km/h vystřelí za šest sekund a maximálka je 270 km/h. Úprava má kořeny ve speciálním systému, původně určeném pro SLK se stejným motorem, které soutěžilo v závodě VLN Long Distance Trophy na Nürburgringu.

Aby auto nejenom dobře jelo, ale také líp vypadalo, obléká Carlsson exteriér vozu do přešitého kabátku, díky kterému působí kombík dynamičtěji a dravěji. Nové jsou nárazníky, nástavce prahů či na zakázku vyrobená devatenáctipalcová litá kola „Brilliant Edition“. Vnitřek auta je také vylepšen kvalitními materiály ve stylu „zmenšené S-Klasse“ a kraluje mu sportovní volant, obšitý Alcantarou.

Fotogalerie

  • Carlsson C-Klasse kombi – Létající kufr: fotka 1
  • Carlsson C-Klasse kombi – Létající kufr: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20340 | Zobrazit seznam všech anket