Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem

Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: titulní fotka Někteří úpravci se nebojí ani vozů, které k nim na první pohled nesvádějí. Třeba dodávek. Carlex ovšem přetvořil užitkový Mercedes-Benz Sprinter do podoby obýváku na kolečkách.

Obývák na kolečkách… no, takový nemáte určitě ani doma. Carlex Design se navíc na interiéry specializuje a je jimi dost proslulý. Zajímavé je, že jde o polskou společnost se sídlem v Bielsko-Biale a pobočkami v Německu, Walesu a hlavním městě České republiky! Těžištěm jeho úprav ale nejsou jen sporťáky a luxusní auta, ale i… ehm, dodávky. Třeba nový Sprinter od Mercedesu. Připadáte si v něm jako v letadle, přitom stále jezdí po zemi.

Interiér pojme šest osob, dvě sedí vpředu a čtveřice vzadu. Když se člověk na černé auto podívá, dojde mu, že tohle je Sprinter s nejdelším rozvorem a vysokou střechou, takže uvnitř musí být opravdu přebytek místa. A taky že je! Přední část vynechme, ta není tentokrát vůbec důležitá a Carlex se o ní ani nezmiňuje. Diodami osvětlený interiér pokrývá kvalitní ručně prošívaná kůže, zde černá v kombinaci s hnědozlatou, ale firemní katalog obsahuje na čtyř desítky odstínů.

Lehce futuristicky navržený prostor pro čtyři pasažéry disponuje vlastní klimatizační jednotkou, odklopné stolky, samozřejmostí jsou multimédia včetně obří televize, audia a množství dalších LED obrazovek. Tablety umožňují ovládat všechny funkce na dálku. Intimitu zajistí elektricky ovládané roletky, když už nestačí standardní černá skla. Posádka chodí po 32 mm tlustých kobercích z velmi kvalitní vlny, tady je určitě lepší se před nástupem zout $2$. Hodně pohodlný Sprinter se spoustou stylu, tak to má být! Název Business Van opravdu sedí do puntíku.

Pánové stvořili skutečné umělecké dílo, dle přání je možné doladit ještě dřevem, hliníkem a leštěnou ocelí. Exteriér se až na přední nárazník a velká kola vlastně moc nezměnil, modifikace mu dodávají lehkou dávku sportovního vzhledu. Jenže původem užitkáč s trojcípou hvězdou představuje pořádný kus auta, na nějaké sportování zapomeňte. Co je pod kapotou, úpravce nesdělil a ani to vlastně není důležité. V tomhle autě budou chtít všichni sedět vzadu. Podvozek alespoň dostal pneumatické odpružení, které Mercedes-Benz nabízí u klasických osobních vozů a kombi. Na palubě se tak bude ten, kdo na něj má, cítit doslova jako v bavlnce.

Fotogalerie

 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 1
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 2
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 3
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 4
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 5
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 6
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 7
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 8
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 9
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 10
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 11
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 12
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 13
 • Carlex Automotive Business Van: Sprinter hyperluxusním přepravníkem: fotka 14

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
nie zle Karci 09.03.2015  15:14
Vstoupit do diskuse ›