Caparo T1 Evo: První ukázka faceliftu britské formule

Caparo T1 Evo: První ukázka faceliftu britské formule: titulní fotka Formule pro běžný silniční provoz se dočká upraveného designu i zvýšeného výkonu.

Caparo pracuje na modernizovaném provedení svého modelu T1, automobil zatím představuje na prvním nákresu. Doufejme, že faceliftovaný vůz nebude tolik hořet jako předchůdce, který vzplál během natáčení v pořadu Fifth Gear.

Hlavní novinkou T1 Evolution bude zvýšený výkon na hodnotu 700 koní (515 kW). Současné provedení je poháněno atmosférickým 3,5litrovým osmiválcem o výkonu 575 k (423 kW), nabízí tak poměr výkonu a váhy o hodnotě 1.075 koní na tunu.

Se zvýšením výkonu souvisí upravený podvozek, který by si měl poradit s tak velkou sílou. Zavěšení pak bude tužší než dnes.

S řízením pomůže ABS, kontrola trakce a kontrola stabilizace. Novinkou budou telemetrie a komunikační systém. Díky těmto prvkům modernizované Caparo nabídne pilotovi větší zážitek za volantem. Nečekejme tak, že by T1 Evolution nějak vyměklo, stále se bude jednat o brutální řidičský nástroj.

Změny se dotknou také designu. Zveřejněná skica například naznačuje příchod obřího chladicího otvoru na boku auta.

Caparo T1 bylo světu poprvé představeno v roce 2006, automobil nabízí vzhled i schopnosti formule, je však homologován pro běžný silniční provoz. Přesto se jedná o primárně okruhový nástroj. Za vznikem auta stojí Ben Scott-Geddes a Graham Halstead, kteří se podíleli na vývoji legendárního McLarenu F1.

Fotogalerie

  • Caparo T1 Evo: První ukázka faceliftu britské formule: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: dnes je jiná doba -> jiná konkurence "neregistrovaný" 09.08.2014  08:49
Re: dnes je jiná doba -> jiná konkurence Hrubis 08.08.2014  12:18
dnes je jiná doba -> jiná konkurence "neregistrovaný" 07.08.2014  15:02
Vstoupit do diskuse ›