Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let

Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: titulní fotka Mezi všemi elektromobily a hybridy díkybohu ještě existují auta, která slouží hlavně pro zábavu. Jedno takové už 20 let vyrábí kanadská Campagna. Tedy... auto, tříkolku.

Campagna Motors se pustila do vývoje extrémní polootevřené tříkolky T-Rex už v roce 1988, tedy před sedmadvaceti lety. V polovině devadesátek ji pak dovedla do malosériové výroby, což znamená, že je jí právě dvacet. Základní charakteristika se za tu dlouhou dobu nezměnila. Dvě kola vpředu, vzadu jediné, místo pro dva, žádné dveře žádná okna a motocyklový motor vzadu. Jen jedenáctistovka Suzuki GSX dávno odešla ho historie, v nedávné minulosti se montovaly i čtyřválcové čtrnáctistovky Kawasaki.

Výroční limitovanou edici 20e Anniversaire (firma sídlí v Montrealu, proto ta francouzština) pohání jednotka od BMW. Konkrétně se jedná o řadový kapalinou chlazený šestiválec 1649 cm3 s výkonem 118 kW při 7750 otáčkách, maximální točivý moment 175 N.m je k dispozici v 5250 mín-1. Skutečně jde o motocyklový agregát z luxusního cesťáku K 1600. Formuli na třech kolech je nutné bezpečně zastavit, k tomu slouží větrané a vrtané kotoučové brzdy s červenými třmeny. Základ podvozku tvoří taktéž rudý trubkový rám. Šasi se dá nastavit celkem v pěti úrovních, T-Rex má tu výhodu, že většina komponentů včetně pružin a tlumičů je vystavena na odiv. Ramena tvaru A jsou nalakována lesklou práškovou barvou. To je důležité, neboť chrání proti rozmarům počasí i rzi. Celoživotně. Jedenáctipaprsková kola jsou černá jako celý zbytek stroje kromě emblémů.

Černočervených T-Rexů ve zvláštním vydání bude postaveno jen stylových dvacet. Na palubní desce nechybí unikátní číslo, tříramenný volant od Sparca s plochou spodní částí je v kůži a nemá v hlavě airbag, pořád se jedná tak trochu o motorku, byť pro dva vedle sebe a s řadicí pákou. Spousta uhlíkových kompozitů a hliníku sráží už tak muší hmotnost ještě hlouběji. Pedály jsou ovšem docela titěrné, místa uvnitř moc nenajdete. Každý novopečený klient dostane i plachtu pro přikrytí svého miláčka. Vyrobili ji ze syntetického vlákna a i tu zdobí výroční logo, tentokrát bílé.

Kromě T-Rexu staví Campagna v současnosti (od roku 2011) ještě roadster V13R. Ultimativní stroj se stejným větrným štítkem a dvojicí ochranných oblouků za sedadly je je o něco levnější, zatímco tyranosaurus začíná na 58 tisících dolarech (přirozeně kanadských), druhý model stojí o čtyři tisíce méně. To znamená 1,17, respektive 1,09 milionu korun. Levné tyto hračky skutečně nejsou…

Fotogalerie

 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 1
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 2
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 3
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 4
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 5
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 6
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 7
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 8
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 9
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 10
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 11
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 12
 • Campagna T-Rex: Bláznivá kanadská tříkolka slaví 20 let: fotka 13

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.