Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní

Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní: titulní fotka Specialista na sportovní chevrolety, firma Callaway, si vzal do parády šestou generaci Camara. A tradičně ji vybavil oblíbeným kompresorem...

Callaway Cars z Old Lyme v Connecticutu není třeba nijak zvlášť představovat, existují již od roku 1977. Svého času měli dokonce zastoupení v Evropě, konkrétně v Německu, u IVM klidně dokázali složit stavebnice dodané z Ameriky. Ale to bylo na konci minulého a na začátku tohoto století. Američané zvládnou postavit kromě jiného závodní speciály na základě Camara či Corvetty.

Nové Camaro SC610 není závodní, má normální značku. Ale skoro okruhově vypadá a za své výkony se rozhodně nemusí stydět. Původně se mělo jmenovat SC600, ale nakonec v motoru přibylo ještě deset amerických poníků navíc. To znamená, že vidlicový osmiválec 6,2 l jich po úpravě dává v metrických jednotkách celkem 618 (správně normovaně 455 kW), my v Evropě přece imperiální koňskou sílu nepoužíváme, že?

Základem modifikací je kompresor GenThree alias TVS 2300. Poladěné camaro používá i systém mezichladičů TripleCooled, ano, celkem tří. O změněném softwaru řídicí jednotky nemá cenu příliš spekulovat, programátoři se zajisté v tomto ohledu vyřádili. Když si vzpomeneme, že sériový chevy v provedení SS dostane z tohoto motoru jen 339 kW (461 k), je nárůst docela radikální, více než třetinový… Zvýšil se také krouťák, konkrétně z 617 na 827 newtonmetrů. O jeho přenos dozadu se starají dva druhy převodovek, buď šestistupňový manuál, nebo automat s osmičkou možných rychlostí.

Callaway k autům dodává na přání devítipaprsková kola FlowForged. Jinak se dle jediné oficiálně zveřejněné fotky od série liší vlastně jen kapotou s karbonovými otvory pro vstupy vzduchu a krytem motoru. Interiér dostal luxusní koberečky a loga všude tam, kde je to jen možné. Včetně dveřních prahů.

Camaro SC610 stojí komplet 54.290 dolarů, což znamená na naše peníze směšných 1,32 milionu, koupit se dá jako kupé i kabriolet. Nebo může zájemce do Old Lyme přivézt vlastní ještě novotou vonící auto, přestavba pak vyjde pouze na 16.995 dolarů (412.600 Kč). Pokud si nenavymýšlí další zbytečnosti z katalogu, vždyť i za zmíněný samočinný osmikvalt je nutné vysázet pár babek navíc…

Fotogalerie

  • Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní: fotka 1
  • Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní: fotka 2
  • Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní: fotka 3
  • Callaway Camaro SC610: 618 kompresorových koní: fotka 4


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.