Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák

Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: titulní fotka Konečně zase po dlouhé době kombík, jenž nemá Sport v názvu pro nic za nic. 564 koní je dostatečně pádný důvod.

Supersedan vyšší střední třídy Cadillac CTS-V je asi jediný mimoevropský vůz, jenž se může měřit s nadupanou evropskou konkurencí od Audi, BMW, Jaguaru a Mercedesu jak výkonově, tak imidžově. A teď i schopností převézt co nejvíce zavazadel z A do B za co nejkratší dobu.

Cadillac totiž na nadcházejícím autosalonu v New Yorku ve světové premiéře představí model CTS-V také s karoserií kombi. To znamená, že se za dramatickými křivkami „vagónu“ skrývá jen kufr o udávaném objemu 720–1644 l, ale především kompresorem Eaton přeplňovaný V8 6,2 l, vyladěný na 564 koní (415 kW) a 747 Nm. Takhle síla z předpeklí se dostává k zadním kolům volitelně přes šestistupňový manuál nebo stejně disponovaný automat s pádly pod volantem. Na konci toho všeho najdete dvě chromované koncovky výfuku o průměru 76 mm.

Devatenáctipalcová kovaná kola jsou navlečena do pneumatik Michelin Pilot Sport PS2, které byly prý vyladěny speciálně pro potřeby luxusního superkombi. Sportovní obutí musí také snášet účinek brzdové soustavy Brembo, na předku se šesti pístky a vzadu se čtyřmi. Pro snížení jejich váhy jsou třmeny vyrobeny částečně z hliníku.

Sílu motoru bude držet na silnici sportovní podvozek s režimy Tour a Sport, vybavený magnetickými tlumiči; Cadillac se chlubí, že reagují ze všech aktivních podvozků nejrychleji na světě. Na zadní nápravě je přítomen diferenciál se zvýšenou svorností.

Blížící se okamžik přeřazení v kabině signalizuje blikající LEDka, pohodlí i oporu zajistí elektricky ovládaná pneumatická sedadla. Volant a hlavice řadicí páky jsou (chudáci) potaženy alcantarou. Určitě nezaškodí ani audio Bose 5.1, modrý zub a 40GB harddisk s USB přípojkou. Do Evropy se tahle věc dostane v průběhu roku 2011.

Fotogalerie

  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 1
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 2
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 3
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 4
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 5
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 6
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 7
  • Cadillac CTS-V Sport Wagon: namachrovaný stěhovák: fotka 8


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
paraada Balkan 30.03.2010  00:55
Vstoupit do diskuse ›