Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie

Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: titulní fotka General Motors nejprve uvedl, že Cadillac CTS-V Coupe se ve světové premiéře představí 12. ledna na autosalonu v Detroitu a dnes automobilka zveřejnila první bližší informace a fotografie ostrého kupé.

Cadillac CTS-V Coupe jde přesně podle očekávání ve stopách příbuzného sedanu. Od standardních verzí se CTS-V odlišuje na první pohled svým nabroušeným zevnějškem.

Pro CTS-V Coupe byl navržen nový agresivně tvarovaný přední nárazník a vedle něj je jeho příď pozměněna i za použití nové masky chladiče, která je určena pouze pro výkonné verze s označením V. Přítomnost přeplňovaného osmiválce odhaluje nová vyboulená kapota motoru.

Vedle přídě zapracovali designéři i na zádi, kde je nový nárazník, zpod jehož středu vykukuje dvojice kruhových koncovek nového výfukového systému. Poslední změnou viditelnou na exteriéru Cadillacu je použití 19palcových litých kol, kterými je vybaven i sedan CTS-V.

Pod novou kapotou pracuje známý kompresorem přeplňovaný osmiválec do V o objemu 6,2 litru. V kupé je tato pohonná jednotka naladěna na 564 koní (415 kW) a točivý moment 747 Nm. S takovou není pro CTS-V velkým problémem zvládnout akceleraci z 0 na 96 km/h za 3,9 s.

S osmiválcem může pracovat jedna z dvojice nabízených šestistupňových převodovek, jejichž prostřednictvím je točivý moment motoru přenášen na všechna čtyři kola. Příznivci manuálů při vyplňování objednávky zaškrtnou Tremec TR6060 a zájemci o automat zvolí Hydra-Matic 6L90, který jim umožní změnu rychlostních stupňů pádly pod volantem.

Pro zvládnutí výkonu motoru a dosažení sportovních jízdních vlastností byl důkladně upraven podvozek a provedené změny se podepsaly i na snížení světlé výšky o 51 mm. Standardem pro CTS-V Coupe je použití adaptivních tlumičů Magnetic Ride Control.

Brzdový systém dodává společnost Brembo a do kotoučů s vnitřní chlazením se vpředu zakusují 6pístkové třmeny, zatímco vzadu jsou použity 4pístkové třmeny. Kontakt s asfaltem zajišťují pneumatiky Michelin Pilot Sport PS2.

K odlišení od slabších verzí kupé dochází i v interiéru CTS-V Coupe standardní montáží sportovních sedadel Recaro, která jsou pro ostatní provedení za příplatek. Nabídka barev interiéru se rozrostla o nový odstín s názvem Saffron. Samozřejmostí je standardní multimediální systém a výkonné audio značky Bose.

Výroba Cadillacu CTS-V se rozběhne letos v létě a jeho prodej má být spuštěn krátce na to v provedení pro modelový rok 2011.

Fotogalerie

  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 1
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 2
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 3
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 4
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 5
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 6
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 7
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 8
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 9
  • Cadillac CTS-V Coupe: první informace a fotografie: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: amerika babo83 05.01.2010  17:57
Re: amerika Hrubis 05.01.2010  17:08
amerika %omega31 05.01.2010  15:25
Vstoupit do diskuse ›