Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem

Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: titulní fotka Cadillac CTS dostal jako dárek k novému modelovému roku decentně upravený vzhled, nás ale zajímá jeho nové šestiválcové srdíčko.

Designové změny se týkají jak Sedanu, Coupe tak Wagonu – poprvé je můžete vidět na autosalonu v New Yorku.

Velmi lehce je přepracována maska chladiče, na níž je nyní o jedno vodorovné žebro navíc a přepracování se dočkal i znak v jejím středu. Žebro se, žebro tam…nás více zajímá nová generace vidlicového šestiválce o objemu 3,6 litru.

Šestiválec s přímým vstřikováním paliva může na první pohled vypadat stejně, objem se nezměnil, jednotka však nyní přináší vyšší výkon a je o 9,3 kilogramu lehčí. Z atmosférického motoru s příjemným zvukem technici „vydolovali“ o 10 kW a 2 Nm více, tedy přesněji 237 kW (322 koní) a 372 Nm. Pravda, není to zase tak ohromný skok jak jste možná čekali, dobrou zprávou ale je, že zvýšení výkonu s sebou nenese háček v podobě zvýšené spotřeby. V městském provozu si CTS dle metodiky EPA řekne o 13,0 l benzinu na 100 km a v dálničním provozu spotřebuje 8,7 litru na 100 km.

Pro ty, co hledají o něco stylovější možnost individualizace mají u Cadillacu připravený nový balíček Touring Package, dostupný pro všechny verze. Prvky jako je tmavé provedení masky chladiče, dřevěné obložení interiéru, kožené čalounění nebo chromované kliky dveří jistě zvýší vaši vážnost v komunitě. Když k tomu navíc přidáte devatenáctipalcová kola (pro třílitr jen osmnáctky…) a sedadla Recaro stavitelná ve čtrnácti směrech, dostáváte opravdu stylovou americkou káru. Vozy nového modelového roku se na pultech obchodů…eh, pardon…v amerických showroomech objeví ještě před začátkem podzimu.

Fotogalerie

  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 1
  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 2
  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 3
  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 4
  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 5
  • Cadillac CTS: do roku 2012 se silnějším šestiválcem: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
CTS Barrichello 22.04.2011  15:21
Miluju Cadillaky W_Martini 21.04.2011  21:49
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket