Bugatti Veyron ze zlata, platiny a diamantů

Bugatti Veyron ze zlata, platiny a diamantů: titulní fotka Stuart Hughes má ve své nabídce vedle exkluzivní elektroniky a hodinek i Bugatti Veyron Diamond Edition, které je i přes skutečnost, že se jedná o model 1:18 vzácnější a dražší než originál.

Bugatti Veyron Diamond Edition je výsledkem spolupráce firem Stuart Hughes z Liverpoolu a Robert Gulpen Engineering z Mnichova. První z nich nabízí exkluzivní elektroniku a v její nabídce jsou například televize a mobilní telefony ukryté ve zlatě a diamantech. Druhá firma se specializuje na výrobu automobilových modelů v měřítku 1:18 ze zlata a dalších drahých kovů.

Jejich společným projektem je právě model Bugatti Veyron s detailně propracovaným interiérem, motorovým prostorem, otevírací přední kapotou a ovládáním předních kol volantem. K jeho výrobě je použito 24karátové zlato, platina a pravé diamanty.

Cena tohoto sedmi kilogramového modelu je díky současné situaci na trhu s drahými kovy stanovena na 2.000.000 britských liber (zhruba 61.800.000,– Kč). Vzniknout mají jen tři kusy a vzhledem k jejich exkluzivitě i použitým materiálům, díky nimž je tento Veyron stoprocentně recyklovatelný, jejich cena pouze poroste.

Fotogalerie

  • Bugatti Veyron ze zlata, platiny a diamantů: fotka 1
  • Bugatti Veyron ze zlata, platiny a diamantů: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
hmm rosi007 19.06.2010  13:29
Vstoupit do diskuse ›