Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá

Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: titulní fotka Bugatii představilo další speciální sérii supersportu Veyron. Jmenuje se Černá krev.

Vždycky jsem si myslel, že synonymem pro šlechtický původ je rčení „modrá krev“. Ovšem modrá zjevně aristokratické značce Bugatti není dost dobrá, a tak tu máme krev černou. V souladu s označením převládá na voze právě tato barva. Černá je karoserie, vnitřky světlometů a částečně i kola, některé části karoserie (přední kapota, střecha a zadní čelo) jsou zhotoveny z karbonových dílů s viditelnou strukturou pod bezbarvým lakem. Černou masu rozbíjejí decentní proužky z leštěného hliníku, ze stejného materiálu zhotovené kryty vnějších zpětných zrcátek a maska chladiče.

Standardní Bugatti Veyron 16.4 je poháněn motorem W16 o objemu 8,0 l přeplňovaný hned čtyřmi turbodmychadly a Sang Noir na této skutečnosti nehodlá nic měnit. Řidič tedy bude mít stále k dispozici výkon 1001 koní (736 kW) při 6000 otáčkách, zatímco točák 1250 Nm je všem čtyřem kolům k mání v rozsahu 2200–5500 ot/min. Sedmistupňový automat DSG má zásluhu na zrychlení na stovku za 2,5 s, dvoustovku budete mít na rychloměru po 7,3 s a když plynový pedál podržíme u podlahy ještě 9,4 s, mine ručička tachometru číslici 300.

Automobilka zatím nezveřejnila, v jakém množství hodlá Černou krev, která prý vznikla na počest modelu Bugatti Atlantique 57S z 30. let minulého století, vyrobit a o ceně se v této společnosti nemluví.

Fotogalerie

  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 1
  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 2
  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 3
  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 4
  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 5
  • Bugatti Veyron Sang Noir - krev už není modrá: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
OMG "neregistrovaný" 09.05.2008  14:30
Vstoupit do diskuse ›