Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum

Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: titulní fotka V květnu letošního roku vzácná Bugatti Type 57SC Atlantic změnila prostřednictvím aukce společnosti Gooding & Company majitele a ten ji nyní zapůjčil kalifornskému Mullin Automotive Museum.

Bugatti Type 57SC Atlantic po doktoru Williamsonovi je jedním ze dvou původních vozů přeživších do dnešních dnů a jeho nový majitel jej údajně vydražil za částku pohybující se mezi 30 až 40 miliony amerických dolarů.

Tento automobil v poměrně zuboženém stavu v roce 1971 vydražil známý sběratel vozů značky Bugatti neurochirurg Peter D. Williamson za 59.000 amerických dolarů a uvedl jej do původní podoby z roku 1936.

Tehdy si jej jako první produkční Atlantic, využívající některé časti prototypu Aerolithe, objednala anglická větev rodiny Rotschildů. Vůz s číslem podvozku 57374 byl dodán v bledě modrém laku karoserie s tmavě modrým interiérem.

Nyní je tento automobilový skvost k vidění v kalifornském Mullin Automotive Museum, které se specializuje na Art Deco a luxusní francouzské automobily dvacátých a třicátých let.

TIP: Bugatti 57SC Atlantic: Bájná Atlantida

Fotogalerie

  • Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: fotka 1
  • Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: fotka 2
  • Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: fotka 3
  • Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: fotka 4
  • Bugatti Type 57SC Atlantic je k vidění v Mullin Automotive Museum: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
... El Mariachi 09.08.2010  09:34
Vstoupit do diskuse ›