Bufori MKVI: luxusní čtyřdveřový model se blíží

Bufori MKVI: luxusní čtyřdveřový model se blíží: titulní fotka V Malajsii sídlící společnost Bufori Motor Car Company na letošním ženevském autosalonu představí model MKVI, který představuje milník v její historii.

Původně australská značka Bufori se výrobě automobilů věnuje od roku 1986 a v současnosti nabízí model La Joya, který svým designem připomíná vozy třicátých let, přestože je poháněn vidlicovým šestiválcem uloženým v zadní části.

V loňském roce se představilo kupé s karoserií moderních tvarů, které zatím není v prodeji pro běžný provoz, ale pod označením BMS R1 se účastní okruhových závodů třídy GT4 a koncem loňského listopadu debutovalo v závodě Macau GT Cup. V letošním roce má mít na dubnovém autosalonu v Pekingu premiéru jeho silniční verze CS.

Ještě předtím se ale dočkáme modelu MKVI, jehož premiéra se má odehrát na březnovém autosalonu v Ženevě. Tato novinka představuje milník v historii značky Bufori, protože se má jednat o její první čtyřdveřový model. Tiskové materiály jej označují jako ultra luxusní sedan.

Bufori prozatím uvolnilo pouze jedinou skici a velmi skromné informace, které uvádějí, že model MKVI má být poháněn výkonným vidlicovým osmiválcem o objemu 6,1 litru, druhý pár dveří se má otevírat proti směru jízdy a interiér má nabídnout nejvyšší komfort.

Výroba Bufori MKVI se má rozběhnout v červnu a první vozy mají být svým majitelům dodány ještě před koncem letošního roku. Bližší informace o voze, jehož první funkční prototyp vyjel již v roce 2008, mají být zveřejněny během jeho premiéry 2. března v Ženevě.

Fotogalerie

  • Bufori MKVI: luxusní čtyřdveřový model se blíží: fotka 1
  • Bufori MKVI: luxusní čtyřdveřový model se blíží: fotka 2
  • Bufori MKVI: luxusní čtyřdveřový model se blíží: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket