Bufori CS: moderní kupé z Malajsie

Bufori CS: moderní kupé z Malajsie: titulní fotka Bufori CS je novým projektem tří bratrů, kteří naplno propadli vůni benzinu.

Automobilka Bufori oznámila svůj plán na uvedení nového sportovního vozu. Bufori CS, jak jej zatím pracovně nazývá, by měl z bran závodu začít vyjíždět už příští rok.

Model CS (což znamená „Compact Sports“) je popisován jako čisté sportovní kupé s lehkou karbonovou a kevlarovou karoserií. O pohon se bude starat přeplňovaný dvoulitr jehož přesné parametry zatím neznáme. Zato víme, že auto postavené na vylepšeném prostorovém rámu má plně stavitelný podvozek. Objevit by se měla i jeho závodní verze a to na Velké ceně Macau již příští víkend! Závodní variantu nazvanou Bufori BMS R1 pomohl postavit Axle Motorsport. Tak uvidíme, jak mu to půjde.

Ještě ale zpět z automobilce samotné. Historie Bufori se začala psát před 16ti lety jako hobby bratrů Khouriových, v květnu 1999 společnost získala licenci výroby automobilů a mohla v Kuala Lumpur začít s výrobou. U nás v Čechách jste mohli zahlédnout jejich vůz MKIII La Joya, model klasických tvarů který je poháněn šestiválcem o objemu 2,7 litru a výkonu 188 koní.

Fotogalerie

  • Bufori CS: moderní kupé z Malajsie: fotka 1
  • Bufori CS: moderní kupé z Malajsie: fotka 2
  • Bufori CS: moderní kupé z Malajsie: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.