Krtek v Audi prozrazuje: Lepší než křišťálová koule

Krtek v Audi prozrazuje: Lepší než křišťálová koule: titulní fotka Z interního dokumentu Audi sice nemůžeme číst jako z obrázkové knížky, ale dává nám poměrně přesnou představu o tom, co a s jakým výkonem se kdy objeví.

Díky jednomu zatoulanému papíru, na kterém je datum 23. 11. 2007 a spousta zajímavých informací, víme, že Audi TTS dorazí ve druhém kvartálu příštího roku. Dostane ten samý přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI, který pracuje i v Audi S3, v hliníkově-ocelovém kupé se však nepatrně zvýší výkon z 265 na 270 koní. Nedávno jsme vám v Audi TT RS slibovali řadový pětiválec, připomínající svým zvukem agregát ze starého Audi Quattro. Přijde.

Jde o motor s výkonem 170 koní, který Volkswagen montuje do Jetty ve Spojených státech. V Audi, pravděpodobně označené jednodušeji TTR, však dostane kompresor společně s turbodmychadlem, tedy stejný princip přeplňování jako využívají čtyřválcové čtrnáctistovky VW. Díky tomu vyletí výkon na 350 koní.

Další řádky prozrazují, že Audi Q5 bychom měli vidět v Paříži, ve druhé polovině příštího roku. Na začátku dostane motory 2.0 TDI (170 koní) ve spojení s 6stupňovou manuální převodovkou, šestiválec 3.0 TDI (240 koní), kombinovaný překvapivě s dvouspojkovou převodovkou S tronic a benzinový agregát 2.0 TFSI o výkonu 210 koní a také převodovkou S tronic.

Naopak kombi verze Audi A4, tradičně označená Avant, dorazí již na autosalon v Ženevě. Pokud jste si vzpomněli na nejsilnější SUV světa, Audi Q7 s motorem 6.0V12 TDI (500 koní), lejstro mluví i o něm. V Německu budeš k mání od září 2008.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.