14 tisíc Fiatů míří do ostrovních autoškol

14 tisíc Fiatů míří do ostrovních autoškol: titulní fotka Fiat tady, Fiat tam, Fiat všude kam se podívám.

Taky vzpomínáte na první auto, které jste opravdu řídili? Jo, správně, vedle vás sice seděl ten upocený instruktor s nervama v kýblu, ale byli jste to vy, kdo mazácky točil volantem (hodiny strávené nad Rally Championship se prostě musely projevit). Jen to couvání bylo napoprvé docela bída, ne?

Protože jste patrně dělali autoškolu (jako já) v nějaké nechutně olítané Feldě nebo Fabii, bude vás zajímat zpráva z Anglie. Tamní největší společnost zajišťující výuku nových řidičů BSM (British School of Motoring) se dohodlo s Fiatem na dodávku celkem 14 tisíc (!) nových pětistovek a Grande Punt, mezi kterými nechybí ani upravené modely pro tělesně postižené spoluobčany. Že je těch aut nějak moc? Nebojte, tahle autoškola ví co dělá, vždyť existuje už od roku 1910 a učila řídit i samotnou královnu. Ročně jejíma rukama projde víc než 130 tisíc žáků.

Fiat toho hned využil a zacílil na mladou generaci – nejenže si v autoškole pětistovku osaháte, ale také po jejím absolvování dostanete od zástupců Fiatu slevu (stylových) 500 liber na jakýkoliv nový Fiat. Věřím, že registrace nových malých Fiatů se teď na ostrovech rozběhnou na plné obrátky. Mě v autoškole nabídli akorát starýho vorezlýho Favorita, s nímž už nikdo nechtěl jezdit. Ach ta Anglie…


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.