BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek

BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: titulní fotka Renomovaná kanadská firma Bombardier Recreational Products poskládala tříkolový roadster Can-Am Spyder, který pohání dvouválec Rotax o výkonu 106 koní. (+video)

Když se řekne slovo tříkolka, většina z nás si vzpomene na první dopravní prostředek našich dětských let. Jedno kolo vpředu, řídítka na udávání směru, šlapátka a náhon na zadní nápravu. A výkon? Dvě malé čiperné nožičky. Kdo si na tyhle časy rád zavzpomíná, určitě jej zaujme následující přehled netradičních tříkolek.

„Náš Can-Am Spyder roadster otevírá novou dimenzí silničního ježdění a přináší nepoznané zážitky a zkušenosti,“ řekl Jose Boisjoli. prezident firmy BRP.

Po pár špionážních fotografiích, které oběhly internet, se dostavily i první informace o nové tříkolce z produkce kanadské firmy Bombardier Recreational Products (BRP). Tato společnost pronikla na trh svými výbornými užitkovými i sportovními čtyřkolkami nebo vodními a sněžnými skútry. A že to kluci umí dobře poskládat, svědčí i třetí místo Španěla José Maria Peny v loňské dakarské rally v kategorii ATV (čtyřkolky).

Tříkolku pohání čtyřtaktní, kapalinou chlazený dvouválec od firmy Rotax o objemu 990 cm3. Agregát má výkon 78 kW (103 k) a výkon na zadní kolo přenáší přes pětirychlostní převodovku a ozubený řemen. Suchá hmotnost Can-Am Spyderu je 316 kg. Roadster bude mít ve výbavě i ABS, kontrolu trakce, stabilizační systém a imobilizér. V přední části tříkolky je i zavazadlový prostor o objemu 44 l.

Základní cena Can-Am Spyderu bude začínat na 14 999 USD a v nabídce budou dvě barvy: stříbrná (šedá) a zlatá (žlutá). První zákazníci v Americe se dočkali na zajímavý stroj již loni, v Evropě se Can-Am Spyder bude prodávat začátkem tohoto roku.

Video

Fotogalerie

  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 1
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 2
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 3
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 4
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 5
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 6
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 7
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 8
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 9
  • BRP Can-Am Spyder: nová dimenze tříkolek: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Erickemona Erickemona 31.07.2017  05:27
Re: ada josef drozd 15.08.2016  14:46
tak čau rada 08.02.2014  12:32
ada Adam Lank 25.05.2008  16:38
Vstoupit do diskuse ›