Brook Double R: Devonský masakr lehoučkým roadsterem

Brook Double R: Devonský masakr lehoučkým roadsterem: titulní fotka Zbyly vám po vánocích ještě nějaké peníze na hračky? Skvěle! Malosériový Brook Double R totiž opravdu stojí za hřích.

Brook Cars je taková malá, nenápadná firma z anglického Honitonu (Devon), která ale umí udělat pekelně rychlá autíčka. Specializuje se na malé, lehké modely, které mají řidiči zprostředkovat podobný pocit z jízdy jako Ariel Atom a to už je pořádně sebevědomý cíl. Brook Double R, který byl v minulých dnech představen na výstavě v Birminghamu, má mít výkon zhruba 305 koní a hmotnost asi jako balíček sušenek…no, to zase úplně ne, ale hmotnost 500 kilogramů je v tak výkonném autě naprosto perfektní. Poměr výkon/hmotnost 610 koní na tunu je něco, co vám zaručeně nedá spát, když se vrátíte z odpolední divoké projížďky.

Jak bude nový Double R jezdit si mohli otestovat britští novináři, když se svezli ve slabším demonstrátoru. Na divokém západě nechali v důležitých momentech mluvit zbraně, já teď nechám mluvit čísla: test zrychlení z klidu na 100 km/h a zpět (0–100–0) trval pouhých 12,15 s. Z 0 na 60 mil v hodině to demonstrátoru s 265 koni trvalo 3,2 sekundy a z 0 na 161 km/h neuvěřitelných 7,68 s. Zpátky na nulu to z této rychlosti zvládl za 3,98 s. Ufff! Představte si teď, že místo atmosférického motoru, který byl pod kapotou demonstrátoru, bude srdce finálních vrcholných vozů Double R přeplňované!

No a teď ještě to nejdůležitější, na kolik takové pětimetrákové rozptýlení na čtyřech kolech přijde? Pokud vám stačí atmosférický dvoulitrový Duratec, připravte si 22.995 GPB (786.000,– Kč). Za přeplňovanou verzi (agregát je odladěn odborníky z Noble Motorsport) zaplatíte podstatně více, ceny by měly začínat někde okolo 40.000 GPB (1.360.000,– Kč). A ještě dobrá zpráva nakonec – vozy budou vyráběny i s levostranným řízením.

Fotogalerie

  • Brook Double R: Devonský masakr lehoučkým roadsterem: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Atom mar123 16.01.2008  14:37
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket