Bridgestone Potenza S001: nově i jako run-flat

Bridgestone Potenza S001: nově i jako run-flat: titulní fotka Japonci nabízí svou sportovní pneumatiku i ve verzi, schopné jízdy i po defektu.

Nabídka pneumatik typu run-flat je nyní bohatší o plášť Bridgestone Potenza S001 RFT, jenž by měl spojovat hned tři výhody v jednom produktu – slibuje poskytovat vynikající jízdní schopnosti standardní S001, schopnost jízdy i po úniku vzduchu z pláště a současně i jízdní komfort srovnatelný s běžnými pneumatikami.

To je možné díky využití pokrokového polymeru NanoPro-Tech, který zlepšuje odolnost pláště omezováním tvorby tepla vznikajícího v důsledku vnitřního tření během rotace pneumatiky, zejména při jízdě s poškozenou pneumatikou bez vzduchu. Další specialitou pneumatiky je Bridgestone Cooling Fin, která využívá turbulencí v proudění vzduchu vytvářených malými výčnělky na povrchu pneumatiky k ochlazování bočnic. Díky tomu bylo možné snížit tuhost bočnic a tím pádem zachovat jízdní komfort klasického pláště.

Potenza S001 byla představena v roce 2010 coby špičkový model kategorie vysokovýkonných plášťů pro sportovní vozy a S001 RFT by měla schopností výhozího modelu zachovat. Na trhu jsou k dispozici zatím první čtyři rozměry s profilovými čísly 40 až 55.

Fotogalerie

  • Bridgestone Potenza S001: nově i jako run-flat: fotka 1
  • Bridgestone Potenza S001: nově i jako run-flat: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.