Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors

Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: titulní fotka Britská firma Breckland Technology postavila na bázi platformy Kappa koncernu GM sportovní roadster. No, zjevně nezůstalo jen u platformy...

Tak dobře, řeknu to jinak – Breckland prostě vzal vůz Opel GT a trošku si s ním pohrál. Základní rysy přídě a profilu byly zachovány a původní vůz jasně ukazují, došlo však k modifikaci předních světlometů, kapoty i nárazníku. Pouze podle zádi byste už výchozí model nepoznali, je změněna nejdůkladněji. Snímky interiéru to nejdůležitější skrývají, nemohou ale zamaskovat skutečnost, že došlo i k výrazné změně pracoviště řidiče.

Ovšem když tu byla řeč o technice GM, nezůstalo jen u podvozku a skořápky, Breckland sáhl Američanům i do portfolia pohonných jednotek. Dvoulitrový turbomotor šel ven a jeho místo zaujal vidlicový osmiválec LS2 o objemu 6,0 l z Corvette, jenž je naladěn na výkon 400 koní (294 kW). Zkombinován je se šestistupňovou manuální převodovkou. Beira váží 1400 kg, což dává tušit velmi slušné dynamické parametry. Výrobce slibuje, že nebude problém zvládnout stovku pod 5 sekund a maximální rychlost roadsteru by se měla pohybovat kolem 250 km/h.

Pérování pro Beiru zajistil renomovaný výrobce tlumičů a pružin, firma KW, a oproti výchozímu modelu byly vozu změněny i zkrutné stabilizátory, takže je celkové nastavení nyní více sportovní. To platí i o posílených brzdách s ventilovanými kotouči o průměru 325 mm na všech kolech, třmeny mají šest pístků. Standardně obouvá do pneumatik Bridgestone roadster 18" disky, v nabídce jsou ale i 19" kola.

Na britském trhu se novinka objeví v listopadu letošního roku a soudě podle fotek bude existovat i s volantem na správné straně.

Fotogalerie

  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 1
  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 2
  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 3
  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 4
  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 5
  • Breckland Beira V8 - s genetikou General Motors: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
a zadek z lotusu delph 03.06.2008  15:14
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20251 | Zobrazit seznam všech anket