Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul

Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: titulní fotka Před dvěma týdny na okruhu v Mostě získal rovněž s předstihem Jiří Mičánek titul ve sprintu, o tomto víkendu na Slovensku letošní mistrovská úroda stáje Mičánek Motorosport pokračovala další trofejí.

Brněnská bratrská dvojice Jiří a Tomáš Mičánkové s vozem Porsche 997 RSR zvítězila ve vytrvalostním závodě divize 4 v kategorii do 3500 ccm v pátém pokračování sedmidílného mezinárodního mistrovství České republiky na Slovakiaringu a tímto výsledkem si s předstihem zajistila obhajobu mistrovského titulu. Úspěch stáje podtrhli druhým místem rovněž s vozem porsche Martin Jerman s Tomášem Pivodou.

V absolutní klasifikaci vyhráli Filip Sládečka s Milanem Maděričem na Audi A4 DTM před Jarkem Janišem, Jánem Danišem a Antonínem Charozuzem s vozem Mercedes DTM. Mičánkové obsadili absolutně výborné šesté a Jerman s Pivodou 10. místo v konkurenci pěti desítek vozů. Dařilo se i Tomáši Bugnerovi, který skončil ve formulovém závodě šestý.

Před dvěma týdny na okruhu v Mostě už získal rovněž s předstihem Jiří Mičánek titul ve sprintu, na Slovensku letošní mistrovská úroda stáje Mičánek Motorosport pokračovala další trofejí. Přitom do skončení seriálu ještě zbývají dva brněnské závody: zářijová Podzimní cena a říjnový Epilog.

„Ještě nás mohli v boji o titul ohrozit Válek s Kusínem, kteří ale dojeli až čtvrtí a tím ztratili šanci. S výsledkem na Slovensku jsme maximálně spokojeni. V absolutní klasifikaci například za námi skončili s mnohem silnějším vozem Pagani Zonda Erik Janiš s Antonínem Herbeckem,“ uvedl spokojený šéf stáje Jiří Mičánek senior.

Rychlý závod provázely tentokrát i havárie a přerušení. „Čtyřikrát vyjel na trať safety car. Bouračky se nás ale naštěstí netýkaly, takže mechanici měli klidnou noc,“ dodal Mičánek. Bratři Mičánkové letos vyhráli z pěti vytrvalostních závodů čtyři a pouze v prvním závodě obsadili druhé místo za Robertem Šenkýřem s Filipem Sládečkou.

Zdroj: www.micanekmo­torsport.cz

Fotogalerie

  • Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: fotka 1
  • Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: fotka 2
  • Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: fotka 3
  • Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: fotka 4
  • Bratři Mičánkové už získali i vytrvalostní titul: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Logo AF Roman Daněk (Autofun.cz) 25.08.2010  08:57
Vstoupit do diskuse ›