Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu

Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: titulní fotka Po krásném druhém místě v sobotním vytrvalostním závodě v Jarní ceně Brna přidali bratři Jiří a Tomáš Mičánkové na vozech Porsche 997 v nedělním sprintu první a třetí místo a zkompletovali tak sbírku umístnění na bedně.

Po sobotním úspěchu ve vytrvalostním tříhodinovém závodě se prosadili v Jarní ceně Brna bratři Jiří a Tomáš Mičánkové na vozech Porsche 997 i v nedělním sprintu divize 4 ve třídě do 3500 ccm. Prvenství si odnesl třiadvacetiletý Jiří Mičánek a třetí se ztrátou –36,023 s skončil jeho mladší bratr Tomáš. Sourozenecká dvojice měla v Brně společnou závodní premiéru. Absolutní prvenství si vybojoval Tomáš Kostka z Charouz Racing Systemu, jenž neměl s vozem Mercedes Benz DTM konkurenci a soupeře porazil rozdílem třídy.

Úspěch sourozenecké dvojice Mičánků mohl být v jejich premiéře ještě výraznější. Hned po startu Jiří Mičánek pustil před sebe svého bratra Tomáše, který se pověsil za před ním jedoucí ferrari, jež pilotovala Slovenka Michaela Pešková. Ta v jedné ze zatáček přibrzdila o něco více, než je běžné. Tomáš Mičánek už nestačil dobrzdit a do ferrari vrazil. Oba vozy se na trati otočily. „Měl jsem plné ruce i nohy práce, abych do vozů před sebou nevrazil a vyhnul se,“ popsal kritický moment Jiří Mičánek.

Jeho bratr Tomáš se sice obdivuhodně rychle vzpamatoval, klesl ale až na dvanácté místo. „Stíhačka byla hodně náročná, chtěl jsem se ale umístit co nejlépe a dostat se na stupně vítězů. Což se mi podařilo, ze soupeřů v mé třídě jsem nepředjel pouze Petra Kačírka na BMW, na kterého mi chybělo šest sekund. A pochopitelně bratra Jiřího, jenž měl velký náskok,“ dodal Tomáš Mičánek.

Ve sprintu do 2000 ccm v samostatném závodě obsadili dva jezdci v barvách stáje Mičánek Motorsport Josef Šmarda na Renaultu Clio 13. místo a čtrnáctý dojel do cíle Radim Ježek na Škodě Felicii. Oba měli ztrátu jednoho okruhu na vítězného Vladimíra Vitvera.

V prvním závodě divize 3 skončil Tomáš Bugner na 6. místě se ztrátou –55,295 s na vítěze Jana Skálu. Druhý závod Bugner nedokončil.

„Jarní cena Brna dopadla z našeho pohledu až nečekaně dobře: zadařilo se ve vytrvalostní tříhodinovce, i ve sprintu. Podařilo se nám zúročit zimní přípravu,“ zhodnotil Jiří Mičánek senior úspěšný víkend.

Zdroj: www.micanekmo­torsport.cz

Fotogalerie

  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 1
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 2
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 3
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 4
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 5
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 6
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 7
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 8
  • Bratři Mičánkové se prosadili v Jarní ceně Brna i ve sprintu: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.