Bratři Mičánkové dojeli s rozbitým sklem v Mostě absolutně druzí

Bratři Mičánkové dojeli s rozbitým sklem v Mostě absolutně druzí: titulní fotka I přes velké komplikace v podobě rozbitého čelního skla se podařilo bratrům Mičánkovým dojet na skvělém 2. místě v absolutním pořadí. Úspěch brněnského týmu Mičánek Motorsport podpořila třetím místem i druhá posádka ve složení Jerman a Pivoda. (+ video!)

Výborný výkon podložený i pořadím na stupních vítězů v absolutní klasifikaci odvedli v sobotním vytrvalostním tříhodinovém závodě mezinárodního mistrovství republiky v Mostě obě posádky týmu Mičánek Motorsport. Druhé místo za vítěznou posádkou Malchárek, Vorba a H. Charouz obsadili při stejném počtu 100 okruhů Jiří a Tomáš Mičánkové. Hned za nimi na třetím místě skončila další posádka Mičánkova týmu ve složení Martin Jerman a Tomáš Pivoda. V samotné divizi 4 do 3500 ccm vyhráli Mičánkové před Jermanem s Pivodou. Tímto úspěchem si bratři Mičánkové pojistili vedení v celkové klasifikaci.

Úspěch je o to cennější, že velkou část závodu jeli bratři Mičánkové s rozbitým předním sklem. „Díru způsobil kus roztržené pneumatiky, který odletěl od vozu Ferrari, které jelo před námi. Byl to hodně nepříjemný okamžik,“ popsal situaci Jiří Mičánek junior, jenž v tu dobu vůz pilotoval. Kromě menší díry v okně totiž přední sklo hodně popraskalo. Při zastávce v depu komisaři rozbitý vůz prohlédli a po nezbytné kontrole nechali Porsche 997 RSR pokračovat v závodě.

„Připadal jsem si trochu jako v tanku. Výhled byl dost zmenšený. Ale jsem rád, že jsme mohli pokračovat v závodě a dojeli absolutně druzí,“ poznamenal druhý pilot posádky, Tomáš Mičánek.

I když na startu v Mostě chybělo několik vozů nejsilnější kubatury, konkurence ve třídě do 3500 ccm byla stejná jako v předcházejících závodech. „Výsledek je výborný. Ocenil bych zejména třetí místo posádky Jerman – Pivoda, kteří prokázali své kvality. Jerman odvedl svůj standardní výkon, velmi dobře si vedl Pivoda,“ dodal šéf stáje Jiří Mičánek senior.

V neděli byl na programu v Mostě sprint, do kterého zasáhl pouze Jiří Mičánek. Vyhrál v divizi 4 svoji skupinu do 3 500 ccm a absolutně skončil na třetím místě za vítězným Herbeckem a druhým Malchárkem. „Nechtěl jsem zbytečně riskovat a spokojil jsem se se třetím místem. Neboť pro mě bylo mnohem důležitější zvítězit ve třídě do 3500 ccm,“ dodal Mičánek.