Brad Paisley Hero Edition ZR1: Lingenfelter pro charitu

Brad Paisley Hero Edition ZR1: Lingenfelter pro charitu: titulní fotka Firma Johna Lingenfeltera se od osmdesátých let věnuje ladění strojů značek Chevrolet a Pontiac. Nejvíce se proslavila výkonnými Corvettami, což dokazuje i nejnovější projekt.

Lingenfelter se podílel na úpravách Corvetty, která nese jméno Brad Paisley Hero Edition ZR1. Tento vůz vznikl speciálně na podporu nadace Kid Wish Network a jejího programu Hero of the Month.

Charitativní nadace se snaží pomáhat dětem ve věku od 3 do 18 let, trpícím těžkými nemocemi, traumaty ze sexuálního obtěžování nebo následky havárií a těžkých zraněních.

Bílá Corvetta ZR1 se od svých standardních příbuzných odlišuje právě svým lakem s červenými pruhy na přídi a zádi. Další odlišnosti představuje několik karbonových doplňků a kryt kompresoru v červené barvě namísto modré.

Společnost Lingenfelter zapracovala na přeplňovaném osmiválci LS9 a díky ní se může ZR1 pyšnit výkonem přes 700 koní (515 k) namísto standardních 647 koní (476 kW).

Navíc se pod kapotu této Corvetty ZR1 podepsal populární country zpěvák Brad Paisley.

Jedinečná Corvetta ZR1 nebyla vydražena, ale jak je již několik let zvykem stala se první cenou v loterii Corvette Dream Giveaway. Vítěz, kterým se stal Brian Landgren, podnikatel z Washingtonu, kromě bílé ZR získal i zrenovovaný roadster Corvette 427 z roku 1967 ve stejné barevné kombinaci.

Fotogalerie

  • Brad Paisley Hero Edition ZR1: Lingenfelter pro charitu: fotka 1
  • Brad Paisley Hero Edition ZR1: Lingenfelter pro charitu: fotka 2
  • Brad Paisley Hero Edition ZR1: Lingenfelter pro charitu: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket