Brabus S V12 S Biturbo 2008 - luxus a rychlost

Brabus S V12 S Biturbo 2008 - luxus a rychlost: titulní fotka Brabus si připravil kompletní balíček úprav pro faceliftovaný roadster, Mercedes-Benz SL600. Kdo by odolal dvanáctiválci o výkonu 730 koní a luxusnímu čalounění z Alcantary?

Mercedes-Benz připravil pro své dva roadstery, SL a SLK, facelift na tuto sezónu. O úpravě modelu SLK od dvorního tunera, ladičské firmy Brabus, jsme psali nedávno, nyní se na scéně objevily informace o tuningu roadsteru nejvyšší třídy, SL600.

Když se Brabus pustí do tuningu, jde v prvé řadě o techniku, aerodynamiku a účel a teprve pak je na řadě design. Ono to vlastně ve sférách kam se přepracované automobily Brabusu vydávají, ani jinak nejde.

Na přepracované masce je nový nárazník s integrovaným decentním spoilerem na spodní hraně, pro Brabus typické dvojité mlhovky a také nová sada z LED pro denní svícení. Na bocích jsou nová 20" nebo 21" kola z lehkých slitin a vytažené prahy. Modifikace zádě se dotkly difuzoru, jsou tam nové koncovky výfukového systému a decentní přítlačná lišta na víku od zavazadlového prostoru.

Brabus S V12 S Biturbo je vybaven motorem, který vznikl z produkčního dvanáctiválce modelu SL600. Nová kliková hřídel umožňuje kovaným pístům většího průměru delší zdvih, takže místo 5,5 litru je zdvihový objem tvořen hodnotou 6,3 l. Nově tvarované sací a výfukové kanály i nové vačkové hřídele se podílí na sportovnějších vlastnostech velkoobjemového motoru. Specialisté Brabusu přidali větší turbodmychadla, motor má nyní účinnější mezichladič a výfukové potrubí z nerezavějící o­celi.

S nejvyšším výkonem 537 kW (730 k) při 5 100 ot./min je Brabus S V12 S Biturbo mezi nejvýkonnějšími roadstery na světě. Motor by byl schopen nabídnout až 1 320 Nm při 2 100 ot./min, ale ve voze je síla motoru elektronicky omezena na 1 100 Nm. Pro brutální sílu byl vyměněn i samosvorný diferenciál.

V interiéru je nový multifunkční tříramenný volant, kompletní čalounění z Alcantary nebo kůže a doplňky obložení ze dřeva, hliníku nebo karbonu. Seznam příplatkové výbavy je poměrně dlouhý a bude záležet jen na zákazníkovi, co všechno si pro své pohodlí za volantem jednoho z nejvýkonnějších roadsterů vybere.

Fotogalerie

  • Brabus S V12 S Biturbo 2008 - luxus a rychlost: fotka 1
  • Brabus S V12 S Biturbo 2008 - luxus a rychlost: fotka 2


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: sedan %JURO8K 01.05.2008  18:06
sedan Tiborek 01.05.2008  14:50
Vstoupit do diskuse ›