BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku

BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku: titulní fotka Do amerického seriálu American Le Mans Series (AMLS) se již příští rok vrátí legendární BMW M3. Tentokrát s osmi válci a bezmála pěti sty koní. Krátce nato se dočká i evropský seriál WTCC, ovšem Amerika má přednost.

Závodní oddělení BMW finišuje s vývojem okruhové verze čtvrté generace BMW M3, jejíž tři předchůdkyně si odvezly z horkého asfaltu desítky věnců. Zanedlouho se může těšit i evropský šampionát WTCC, ovšem první na řadu přišel seriál AMLS z největšího odbytiště BMW. Americká verze vznikla ve spolupráci se závodním týmem Rahal Letterman, vlastněným legendárním americkým závodníkem a populárním bavičem, proslulým svojí Late Night Show.

Základní konstrukce byla ponechána, vůz byl odlehčen masivním použitím karbonu až na výsledných 1150 kg. Karbonové jsou přední blatníky, zadní nárazník, kapota, víko kufru, zadní spoiler a nástavce zadních blatníků. O pohon se stará podčtvercový hliníkový osmiválec P65 3999 cm3 se suchou skříní a vodním chladičem oleje, upravený na plných 485 koní a 500 newtonmetrů. Závodní řídicí jednotka BMW Motorsport ECU 408 se dvěma výkonnými procesory umí řídit každý válec zvlášť a obsahuje omezovač rychlosti v depu, paměť provozních hodnot a řízení spotřeby elektrické energie. Síla se přenáší přes karbonovou spojku a nesynchronizovanou šestistupňovou sekvenční převodovku do zadního diferenciálu s mechanicky omezeným prokluzem.

Fotogalerie

  • BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku: fotka 1
  • BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku: fotka 2
  • BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku: fotka 3
  • BMW M3 Race Edition - Padesátá první hvězda pro Ameriku: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
..ForBMW.. BMWwoman 29.03.2008  13:15
evropske WTCC???? vkouril 13.02.2008  08:49
Vstoupit do diskuse ›