BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels

BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: titulní fotka Společnost Emotion Wheels se pustila do důkladného tuningu BMW M3 a implantovala mu novou pohonnou jednotku, jejíž původní místo je pod kapotou dvojice X5 M a X6 M.

Ve své standardní podobě má BMW M3 pod kapotou atmosférický osmiválec o objemu 4,0 litru produkující výkon 420 koní (309 kW). U Emotion Wheels si řekli, že na něj nebudou roubovat dmychadlo nebo kompresor a raději sáhli po úplně nové pohonné jednotce.

Do přídě trojkového kupé se nastěhoval dvojicí turbodmychadel přeplňovaný osmiválec o objemu 4,4 litru z modelů X5 M a X6 M. Tento motor je pro použití ve velkých SUV naladěn na výkon 555 koní (408 kW), což je výrazně víc než má standardní M3.

Tunerům od Emotion Wheels byl málo i sériový výkon přeplňovaného osmiválce a rozhodli se jej zvýšit úpravami turbodmychadel a použitím nového výfukového systému. Výsledkem jejich snažení je 717 koní (527 kW).

K ovládnutí takového stádečka mají přispět nové stavitelné tlumiče a tužší sportovní pružiny od společnosti H&R. Kontakt s asfaltem zajišťují matně černá 19palcová kola Wasabi. Na karoserie M3 bylo provedeno několik stylistických změn, mezi nimiž vyniká karbonová kapota motoru, jejíž hmotnost je pouhých 8,6 kg.

Fotogalerie

  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 1
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 2
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 3
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 4
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 5
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 6
  • BMW M3: přeplňovaný osmiválec od Emotion Wheels: fotka 7


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.