BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!

BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: titulní fotka A je tu finální podoba letošního spojení světa automobilismu a umění v podání BMW.

Tradice pomalovaných BMW už se táhne pěkných pár let dozadu. Vůbec prvním umělcem, kterého mnichovští na své auto oficiálně „pustili“ byl Alexander Calder, který v roce 1975 přetvořil v umělecké dílo model 3.0 CSL.

Jistě si také vzpomenete na možná nejslavnější kousek ze série a to BMW M1, které v roce 1979 pomaloval geniální Andy Warhol.

Zatím posledními umělci, co štětcem a barvičkami malovali v rámci Art Caru na nějaké BMW byli Olafur Eliasson před třemi lety a Robin Rhode (minulý rok). Letos, při příležitosti 35ti let odstartování této pěkné tradice se na zajímavý projekt těšil Jeff Koons, umělec z New Yorku. A už je hotovo – Jeff pomaloval M3 GT2, které s tímhle netradičním kabátkem bude dokonce závodit v Le Mans!

Návrh prý vznikal tak, že si Jeff fotografoval závodní auta upalující vysokou rychlostí, pak je roztáhl a spojil do jedné veliké koláže. A výsledek (resp. zatím jen počítačovou podobu) můžete vidět na obrázku. Někdo možná brblal, že Koons nepatří do stejné třídy s Warholem (to ale asi jen opravdu málokdo…), dovolím si ale předpovídat že na opravdovém autě bude kresba vypadat výborně. No uvidíme na Le Mans. Kdo by nevydržel až do slavné čtyřiadvaceti­hodinovky, může se na M3 GT2 dojet od 1. června podívat do slavného Centre national d'art et de culture Georges-Pompidou.

Fotogalerie

  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 1
  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 2
  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 3
  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 4
  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 5
  • BMW Art Car by Jeff Koons: M3 GT2 se chystá na Le Mans!: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.