BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol

BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: titulní fotka Umění má mnoho podob, nám jako automobilovým fandům je ale tato jeho forma opravdu blízká.

Taky se vám líbí program Art Car, v rámci něhož umělci pomalují vybraný model od BMW a často z toho vznikne opravdu zajímavé dílko?

Ti z vás, co sledují Top Gear se teď asi lehce usmáli, protože pomalovat BMW a vydávat to za umění může každý rádoby-umělec z ulice. Já mám ale na mysli opravdové profesionály, které k tomu přivede sama automobilka. Jistě si vzpomenete na možná nejslavnější kousek ze série a to BMW M1, které v roce 1979 pomaloval geniální Andy Warhol. Vůbec prvním byl ale Alexander Calder, který v roce 1975 přetvořil v umělecké dílo model 3.0 CSL. Ostatně, několik fotografií by mělo být pod článkem (a myslím že stojí zato si je projet).

Zatím posledními umělci, co štětcem a barvičkami malovali v rámci Art Caru na nějaké BMW byli Olafur Eliasson před třemi lety a Robin Rhode (minulý rok). Letos, při příležitosti 35ti let odstartování této pěkné tradice se na zajímavý projekt může těšit Jeff Koons, umělec z New Yorku. Automobilka zatím neoznámila model, na který se bude malovat, upřesnění máme čekat později. Tak jako tak, navázat na jména jako Calder, Stella, Lichtenstein, Warhol, Fuchs, Penck nebo Done nebude vůbec jednoduché.

Fotogalerie

  • BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: fotka 1
  • BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: fotka 2
  • BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: fotka 3
  • BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: fotka 4
  • BMW Art Car a Jeff Koons: další auto á la Warhol: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
jsem zvědavej masO 07.02.2010  19:54
Vstoupit do diskuse ›