BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti

BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: titulní fotka Jak se blíží oficiální premiéra modelu 1 M Coupé, hromadí se nám v mailu nejen fotky poloodhaleného auta ale také se zpřesňují klíčová data.

Očekávali jsme, že řadový šestiválec N54 s dvojicí turbodmychadel bude naladěn na výkon okolo 350 koní, poslední informace už tuto hodnotu zpřesňují na 345 koní (254 kW).

Nic se naštěstí nezměnilo na faktu, že síla motoru má být na kola zadní nápravy přenášena výhradně šestistupňovou manuální převodovkou. Nástřely konečné hmotnosti se začínají scházet na patnácti metrácích, což sice není na nižší střední třídu nikterak oslnivý výkon (takový Focus RS je na tom o několik desítek kg lépe), nesmíme ale zapomínat na to, že šestiválec pod kapotou je holt šestiválec pod kapotou.

Hodně funkčních částí bude převzato ze současné M3, hovoří se o brzdách, diferenciálu či určitých částech podvozku. Není proto překvapením vyjádření Alberta Biermanna, šéfa vývoje u MW M GmbH: „1 M Coupé je tvořeno zcela v duchu tradic prvního BMW M3. Je kompaktní, vrací se ke kořenům a nabízí neopakovatelné jízdní zážitky. A také je to samozřejmě příležitost pro samotnou divizi M jak přilákat další zákazníky, kteří na naše současné modely z finančních důvodů nedosáhli“.

Oficiálně bude 1 M Coupé představeno na prosincovém veletrhu NAIAS (North American International Auto Show) v Detroitu. Spuštění prodejů očekávejme v létě 2011 s cenou okolo 1,4 milionu Kč (vztaženo na náš trh).

Fotogalerie

  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 1
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 2
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 3
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 4
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 5
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 6
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 7
  • BMW 1M Coupé: přesnější informace o výkonu a hmotnosti: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: mmm... *Vavris* 15.10.2010  09:21
Re: mmm... laufeček 14.10.2010  23:03
Re: mmm... rosi007 14.10.2010  20:14
mmm... laufeček 14.10.2010  17:44
Vstoupit do diskuse ›